Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tud két agy egyszerre...

Hogyan tud két agy egyszerre irányítani egy testet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok amikor pl egy ember 2 fejjel születik és mindengyik egy külön ember és hogyan tud két agy működtetni egy testet?

Akkor egymás gondolatát is halják?


2009. dec. 4. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Eddig összesen 4 kétfejű sziámi ikrek élték túl az 1 évet. Ebből egy, a most szóbanforgó Abigail (Abby) és Britanny (Britty) Hensel testvérek. Minnesota (USA) államban születtek 1990 március 7-én. Egy 300 lakosú faluban laknak.

Annak ellenére, hogy mindegyikük csak egy kezet és egy lábat irányíthat, teljesen tökéletesen jól mozognak. Mi az, hogy mozognak? Futnak, sportolnak, röplabdáznak, úsznak, zongoráznak, kerékpároznak, lovagolnak, futballoznak, stb

[link]

2009. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Abby és Brittany Hensel testvérpáros ilyen helyzetben van, szerencsére egészségesek és majdnem olyan életet élnek, mint a kortársaik, pár dolgot leszámítva persze.

[link]


Szüleik és saját elmondásuk szerint annak ellenére, hogy páros testrészek, pl. kar, láb esetén az egyiket az egyik, a másikat a másik agy irányítja, ők már gyerekkorukban sikeresen alkalmazkodtak egymáshoz, szinte magától értetődőnek, automatikusnak veszik az efféle mozgást. Egymás gondolatát nem hallják, sőt, ők ketten pl. teljesen eltérőek, más-más személyiségek, külön ízlésvilággal, szóval kénytelenek kompromisszumot kötni. Szóban, természetesen. Megbeszélik a dolgokat.

Ha tudsz angolul, megnézhetsz néhány velük, róluk készült videót a YouTube-on.

2009. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én azon gondolkoztam, hogy ha pl az egyik felébred de a másik még alszik, és aki felébredt ki akar menni, akkor ki tud, vagy ehez kell a másik fél is?:O
2009. dec. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
és mi történik akkor, ha az egyik meghal?:S
2009. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előzőknek: ez attól függ, hogyan helyezkednek el a belső szerveik és hány darab van nekik. A Hensel-ikrek esetében közös a húgyhólyag és a nemi szerv, tehát mindketten érzik, ha ki kell menniük a mosdóba; és igen, nem ugyanannyi az alvásigényük, a két agy miatt.

Halál esetén általában sajnos a másik is meghal, főleg, ha közösek a szerveik. Egyszer hallottam egy történetet, valamiféle keleti sziámi ikerpárról, ahol a testvér "hűségesen" a másik után halt, nem bírta a fizikai és lelki terhelést.

2009. dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megbeszélik. Két ember, csak vannak közös dolgaik. Volt egy ikerpár, sziámi, egyik még férjhez is ment. Másik vénlány maradt. Összenőve. Úgy is haltak meg.
2009. dec. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
náluk érdekes lesz a férjhezmenés, mert pl a szem az hogy lenne?
2009. dec. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2009. dec. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a szem??
2009. dec. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sztem szexet akart írni. :P
2010. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!