Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől tud fokozatosan emelkedn...

Mitől tud fokozatosan emelkedni a vas a vérben? Nagyon enyhe anaemia is van, de még pont határon, na de a vas mitől nő félévente kb 30%--ot?

Figyelt kérdés

Tehát a HCT, HGB éppen határértéken (mármint az alsón), viszont a vas félévente elég durván emelkedik. nemrég még 21 volt, aztán 25, aztán 28, most meg már 35.

Meddig nőhet ez még és mit okozhat, na meg mi lehet az oka?



2014. febr. 10. 18:09
 1/6 anonim válasza:
Nem tanácsolom a neten történő öndiagnózis, a szakorvosok ezért tanultak 6+5 évet orvosnak. Válaszolva a kérdésedre, ilyen lehet a haemochromatosis nevű örökletes betegség. De számos más oka van, amit én nem tudok, de egy szakorvos biztosan.
2014. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez as gond h szakorvos se tudja, de még a vérképet látva is csak annyit tud diagnosztizálni, hogy "vashiányos anaemia", és elkezd vassal kezelni az ostobája. na ezért lettem volna kíváncsi, mi az ami az egekbe viszi a vasat de anaemia mellett :(
2014. febr. 25. 18:37
 3/6 anonim válasza:
Bízz benne, mást nem tudok mondani.
2014. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ó hát köszi, na de érted, ez az agyatlan írja fel nekem a vaskészítményeket, mert szerinte ez "vashiányos anaemia", és akkor csodálkozok, hogy a HGB és HCT szintem csak egyre süllyed, bezzeg a vas baromira emelkedik ... most akkor ebben bízzak? te ezt tennéd? egyszerűen abszurd komolyan.
2014. febr. 26. 08:37
 5/6 anonim válasza:
Mennyi az MCV?
2014. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

az nem vészes


85,1

2014. febr. 27. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!