Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen esetben lehet vagy...

Ilyen esetben lehet vagy egyáltalán van értelme szólni az osztályfőnöknek?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom (17 éves) nekiállt fogyókúrázni, már másfél hónapja csinálja, de nem egészséges módon. Alig eszik valamit, max egy almát és egy kis párolt zöldséget egész nap, viszont napi több órát edz, kondizik, több kilométert is lefut. Másfél hónap alatt majdnem 20 kilót fogyott (mondjuk elég nagy volt a súlyfeleslege, de ez akkor sem normális), és ilyen ütemben akarja tovább folytatni.

Bár az utóbbi napokban már kicsit visszafogta magát, még mindig szinte nulla, amit megeszik, alig 500 kCal, és mellé a megszokott edzés. Azt mondta, tisztában van a kockázatokkal, de neki megéri így haladni a fogyással, mert gyorsan túl lesz rajta.

Szülei szerintem vagy nem szólnak érte (mert nem tudják meggyőzni észérvekkel), vagy nem is igazán érdekli őket mondván, ő tudja mit csinál.

Nagyon aggódom érte, és bár én vagyok az egyik legjobb barátja, még rám sem hallgat. Azt mondta, megpróbál majd jobban vigyázni, de ebből nem lesz semmi, ismerem azért annyira, hogy tudjam.

Ezért gondoltam, hogy talán beszélnék az osztályfőnökével. Ő biológiát tanít, mindkettőnknél jóval többet tud a szervezetről és a kockázatokról, hátha tud neki olyat mondani, amitől észhez tér.

Szerintetek van értelme az osztályfőnökéhez fordulnom ezzel? Rá szerintem jobban hallgatna, mint ránk, a barátaira, én meg mindent szeretnék elkövetni azért, hogy lebeszéljem erről a marhaságról.


Normális válaszokat kérek! :(



2014. febr. 13. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez valóban nagyon sok, de mindenesetre rendkívüli akaraterőre mutat, ami méltánylandó és irígylésre méltó. Ugyanakkor sajnos fel kell készülni a hiánytünetekre, tehát elsősorban vitamin és ásványi anyag, valamint fehérje bevitelre van szükség. Az osztályfőnök sem tudna többet tenni, mint Te, beszélj a szüleivel inkább.
2014. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Húst szokott még enni, bár nem hiszem, hogy abból is olyan sok menne be...

Én nagyon büszke vagyok rá a kitartásáért, csak borzasztóan aggódom érte. :(

A szüleivel csak egyszer találkoztam, akkor is csak egy rövid időre. És ennek is már több mint másfél éve. :/ Így velük nem igazán tudnék beszélni.

2014. febr. 13. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szólnék mindenkinek, akinek tudnék, mert ha ez így megy tovább,rövid úton a mentők fogják elvinni. Heti 1 kg fogyás a határ. Max 2. Másfél hónap alatt 20 kg iszonyatosan sok.


Amúgy pedig ezzel talán lehet hatni rá: amikor elkezd újra rendesen enni, mert felteszem nem így akar élni örökké, akkor pillanatok alatt fogja visszahízni az egészet, amit leadott, mivel közben sikeresen lelassította, szinte leállította az anyagcseréjét azzal, hogy nem evett semmit.

2014. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:( Igen, ezt ő is tudja. És nem egyszer elmondtam neki, hogy komoly bajok lehetnek belőle, akár bele is halhat, de mondta, hogy nem igazán érdekli, vállalja a kockázatot.


Talán az segíthetne, valóban. Bár szerintem ezt ő is tudja, csak biztos úgy van vele, hogy inkább most gyorsan leküzdi a kilókat, utána majd jobban odafigyel arra, hogy mit eszik és sportol mellé tovább. Bár ki tudja, eddig nem jutottunk el, mert gyorsan témát vált mindig. :(

2014. febr. 13. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélni az ofővel,mert ebből komoly bajok lehetnek.És a barátnőd büszke lehet rá,hogy ilyen barátja van.;)
2014. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Egyébként fiúról van szó most, bár ez a lényegen nem változtat.

Ma beszéltem vele, megköszönte, hogy szóltam, és mondta, hogy majd valamikor csak úgy "véletlenül" észreveszi a változást, hogy mennyit fogyott, és akkor elbeszélget vele.


Köszönöm a segítséget nektek! :)

2014. febr. 15. 00:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden rosszondulat nélkül:ha tényleg a legjobb barátod h-h másfél éve láttad a szüleit? Nem szokás már a talizás?
2014. febr. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden nap találkozunk, rengeteg időt töltünk együtt. Az, hogy nem járunk át egymáshoz és alszunk ott a másiknál... nos, mivel ő fiú én meg lány vagyok, az ott alvást a szüleim nem igazán támogatnák. Ettől függetlenül nagyon szoros barátság van köztünk.
2014. febr. 16. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Elnézést,ezt nem tudtam.Remélem megtudod győzni!
2014. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!