Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik IBS-ben szenvednek? Nektek van valami bevált módszer, ami használ?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve tartó mindennapos hasmenésben szenvedek, voltam kórházban, magán gasztro dokinál, a Debreceni klinikán..... mégsem sikerült konkrét dolgot kideríteni.

Lisztérzékeny nem vagyok, túl vagyok a gyomor, vastagbéltükrözésen is, de semmit sem találtak. Hasi ultrahang neg. széklettenyésztés 3x neg.

Senki sem tudja mi bajom, ezért az orvosom szerint 80%, hogy IBS- em van.

Néha jól vagyok, viszont van mikor 3x, 4x is mennem kell a mosdóba, és vizes hasmenésem van, puffadok, nagyon szeles vagyok.


Van olyan, aki hasonló tünetekkel szenved, mint én?

Bevált módszer/ gyógykészítmény esetleg?


Köszönöm a választ előre is.



2014. febr. 15. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen széklettenyésztésed volt? Szedtél akkor antibiotikumot? Az E.Coli egy olyan fertőzés ami antibiotikum hatására kimutathatatlan és, főleg öregeknél, a gyógyszer abbahagyása után újra jelentkezik. Néha csak a bélradírozás segít rajta( egy kásás porral leölik a káros és jótékony bélflórákat, mindent), végső megoldás a családból valakinek a széletének befecskendezése a beteg bélflórájának helyreállításához.


Ezt módszert nem tudom, hogy segít-e IBS-án de csak egészséges szülőtől vagy gyerektől kaphatod és Pesten csinálják. Amerikai kísérleteknél pl a Chron betegséget ilyen férgek baktériumok beadásával megtudták szüntetni.


Hasmenésre én az Enterol probiotikumot ajánlom (Normaflore csak víz...). Ma is vettem be belőle egyet-nem fosásra-, és 2napig nem tudtam nagy wc-ni. Gyógyszerész ismerős ajánlotta.

2014. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az a baj h a sok bogyo csak a tünetet kezeli az okot nem.

én 10 évig szenvedtem vele.

figyeld meg valszeg befeszited a hasadat kicsit.erröl le kell szokni. mindig figyelj oda ha megfeszited. észre sem veszed. nagyon sok idö volt de leküzdöttem, az állando feszités nem tesz jot. amint elernyesztetetm ujra visszaugrott,szoval hiába figyeltem annyira hozzászokott hogy már nehéz volt, de legyürtem.

mellette nyugtató teát ittam.

de az okot meg kell szüntetni.


stresszes vagy,kezelni kell.különben sosem fog elmulni és életed végéig probálkozhatsz a gyogyitásával.


nekem segitett kineziologus is.

még ma sem okés az emésztésem de már nem megy.

sok még a feloldando probléma:(


ma már amugy csinálnak ibs bogyokat,azokat nem probáltam mert már nem kell

2014. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!