Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Biológia háziba eléggé elakadt...

Biológia háziba eléggé elakadtam . Van valaki aki eltudná magyarázni?

Figyelt kérdés

A tanárnő azt mondta, hogy aki szépen utána néz az ötöst kap. Elég sok helyen utána néztem, nem sok eredménnyel.

Ha egy ember elmegy vérvételre és előtte otthon sima cukrot (nem cukorka,hanem olyan cukor amit a teába raknak ) eszik, de azt mondja hogy nem evett semmit akkor az eredmény mutathatja azt hogy cukorbeteg?

Ha vizeletbe cukrot rakunk akkor az megegyezik azzal a cukorral ami egy cukros vizeletében van?

Szerintetek? Segítsetek ha tudtok, mert nagyon jól jönne az az ötös!

Köszönöm!

L/15



2014. febr. 22. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

szia!


Ha éhgyomorra megy vérvételre, és azt mondja, hogy nem evett semmit, de közben teletömi magát cukorral, akkor az éhgyomri cukor értéke természetesen sokkal magasabb lesz, mint lehetne.

ezen a honlapon ott vannak az éhgyomri értékek, és az emelkedettek is. [link]

A sima cukortól felmegy a várcukorszint, és nem 5.5 lesz pl, hanem 6.5, ami már sok. és ha továbbra is azt állítja az egyén, hogy ő márpedig nem evett semmit, akkor ez magasnak számít.



Ha vizeletbe teszel cukrot, az étkezési cukor lesz. Szacharóz. [link]


A cukorbeteg vizeletében pedig szőlőcukor van. Glükóz. Tehát nem ugyan az. [link]


Remélem, segítettem!

2014. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!