Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Labor lelet értékeléshez...

Labor lelet értékeléshez segítség?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy betegség -gyanú miatt kértem laborvizsgálatot, de az még csak egy hét múlva lesz kész.Viszont a vérkép már megvan.Van egy pár eltérés.addig nem akarok visszamenni a H.O. hoz,még nincs meg az is.

Ért valaki hozzá,mi lehet .Vérkép HGB - os,12

MCV - os 81,5

CHCM + os 33,8

PLT + os 412

MPV - os 8,2

szerum koleszterin + 6,12,HDL koleszterin + 2,67

szerun vas - 8,6 sze. hugysav + 392


köszi, ha segít valaki.


2014. márc. 15. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nő vagy férfi? Hány éves vagy? Ez alapján a lelet alapján van egy kis vérszegénységed. Erre utal a Hgb,MCV csökkenése és az alacsony vas, a trombocita szám emelkedett és a trombociták mérete sem normális, ennek oka lehet, fertőzés, műtét utáni állapot, korábbi lépeltávolitás, daganatos betegség, vérzés, vérszegénység, gyulladásos megbetegedés. Mivel vérszegén yvagy nálad valószínűleg ez az oka.

A koleszterined emelkedett(de ezzel nem feltétlenül kéne gyógyszert szedni)a húgysav is,ami a viszont köszvényre utal.

2014. márc. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lelet alapján egy 40 körüli nőre gondolnék,aki menstruál (méghozzá elég bő a menzesze)és aki nem vega :)

Ha így van nem olyan rossz eredmények ezek,viszont ha fiatal vagy, férfi vagy,akkor érdemes néhány dolognak utána járni.

2014. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat! 45 eves no vagyok,igen.a mensimmel is vannak problemak.arrol,hogy koszvenyem van nem tudtam eddig.

van vagy 5 kg plusz rajtam,es nem vagyok vega:))

2014. márc. 15. 08:40
 4/4 anonim ***** válasza:
A köszvényre biztosan kapsz gyógyszert a háziorvosodtól,szerintem a koleszterinedre is akar adni és lehet,hogy vasat is kapsz,de annak jó lenne az okát megszüntetni,ha lehet. Az étkezésednél arra figyelj oda,hogy egyél sok zöldséget és olajos magvakat (dió ,mogyoró-nagyon jó a törökmogyoró),és jó lenne olyan olajat,margarint használni,amiben omega 3 és 6 zsírsavak vannak,mert ezek csökkentik a "rossz"koleszterin szintjét. Nem akarlak bujtogatni,de a koleszterin csökkentő tabletták,nagyon megterhelik a májat és ha csak nem égetően szükséges,akkor mással kéne kezelni.
2014. márc. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!