Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van hatásos módszer arra, ha...

Van hatásos módszer arra, ha valaki nem bír elaludni?

Figyelt kérdés

Sokszor, csak forgolódom az ágyban, és nem birok aludni, és nem értem miért... Nem fázom, nincs melegem, nem vagyok éhes, nem ettem sokat, se nem éhezek, és nincs semmise, ami nyomasztja a lelkemet és halál álmos vagyok, érzem, hogy a testem aludni akarna, de nem tudok elaludni... Van hogy lefekeszek 10 kor, és nézem az órát, és már 11, 12, 1 óra... Nagyon rossz, mikor reggel alig birok felkelni... Szóval kellenének jó módszerek, ami elaltat... most nem altatóra gondolok, valami természetesebb módra...

Milyen jó bevált módszerek vannak?


2009. dec. 15. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én azt hallottam ilyenkor fel kell kelni és csinálni valamit mondjuk 10-15 percig. akár olvasni, vagy tenni venni és utána szépen visszafeküdni.
2009. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 papagenou ***** válasza:
100%
ha nem segít semmi, meditálj, az is pihentet
2009. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy időszak, emlékszem nyár volt..és ez volt veelm is, de olyan szinten h rendesen bepánikoltam...És ne pontozzatok le!, lehet h furcsán hangzik h msot bepánikolt h nem tud elaludni vagy vmi, de nagyon rossz érzés volt. És lefeküdtem már 9kor mert álmos voltam, és volt h 3kor még nem aludtam. Iszonyat volt...Aztán rájöttem h nem segít semmi, próbáltam meleg tejet inni..SEMMI, természete hatású altatóteát...SEMMI, olvasás...SEMMI, tv...SEMMI, Aztán nem próbálkoztam tovább keresni a megoldásokat és elmúlott. Azóta nincs ilyen, vagy csak ritkán...Ha nemrég kezdődött nálad, akk leeht h neked is iylen átmeneti időszak, és elmúlik...Nkem kb. 4 hónapig tartott., de nem volt miden este...Am hány éves vagy és fiú vagy lány? 16L Bocsi ahosszú válaszért
2009. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Altatótól természetesebb a citromfű tea. Nekem bejött,jó nagyot alszok tőle.

Elfáradsz te rendesen napközben? Nem agyilag, hanem testileg. Próbálj meg többet mozogni, és több lesz a pihenés igényed.


Ha tanulni akarok én egyből elálmosodok, próbáld ki ;)

2009. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és fiu... ritkán szokott lenni ha 2 hetente 1x... de jó alvó vagyok, de 8-9 nál tovább nem tudok aludni... azis baj, hogy későn fekszem le, nem tudom magam kipihenni...
2009. dec. 15. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefeküdtél, és nem birsz elaludni, akkor próbálj meg nem elaludni - pl. nézd az ablakot, hogy mozog-e elötte valami, vagy a lakásban hallgasd, hogy felkel-e valaki, mit hallasz (mozgás, horkolás, szomszéd stb). Meglepöen gyorsan nem tudod nyitva tartani a szemed és elalszol.
2009. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert mikor nem tudok elalduni, akkor idpnként megnézem az órát, hogy aludtam-e csak felébredtem-e és nagyon gyorsan telik az idő... komolyan 10 perc kb 1 percnek túnik...:S
2009. dec. 15. 22:06
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenkor közben mindig alszol egy kicsit, csak nem mélyen.
2009. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Velem ugyan ez van néha, pont most is ez történt.


Nekem egyedül az segít, ha mp3at hallgatok és úgy alszok el. Szerintem a stressz az oka.


Egyébként én is bepánikolok időnként, ezt annak üzenem, aki írt hozzászólást, hogy vele is ez van. Egyszerűen elkezdek pánikolni és kapkodom a levegőt, hogy már aludnom kéne úristen nem fogok tudni felkelni jaj! stb :))


Hasznos még ha ilyenkor mondogatod magadnak, hogy nem lesz baj. Én mindig megbeszélem ilyenkor magamban, hogy volt már hogy nem aludtam mégis bementem iskolába és minden rendben volt, kibírom simán lehúzok még egy napot. Illetve nem erőltetem magamra az alvást, megmondom magamnak, hogy ha nem alszok nem probléma de legalább nyugodtan fekszem csukott szemmel, hogy a képen ne legyen ronda meg ne égjenek a szemeim egész nap. :))))


Egyébként lehet ki kellene próbálnod a Hova-t. Ez természetes hatóanyagokat tartalmaz. Nekem sajnos már nem segít ilyesmi, én altatót szoktam bevenni ha nagyon muszáj.

2009. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23:36, 21: 46-os vagyok,...akkor ezekszerint nem csak én vagyok így:D mostanéban nem volt ilyen, de akkor majd megbeszélem magammal:) hátha használ...Mert nagyon rosz érzés az biztos.
2009. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!