Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj a térdem és a hátam?

Miért fáj a térdem és a hátam?

Figyelt kérdés
10-15 perc guggolás után ha elkezdtek felegyenesedni a térdem és a térd-hajlatom nagyon fáj, és beletelik kb. 0.5-1 percbe míg fél tudok egyenesedni. Hosszas guggolás,ülés vagy lefele nézés után a hátam is fáj hogyha hátra feszítem magam, vagy az ülésből/guggolásból épp felállok, és olyan is volt már hogy guggolás közben a derekamnál elkezdett zsibbadni a hátam vagy a gerincem. Nem tudom miért, nem végzek nehéz munkát, néha szoktam biciklit szerelni, akkor mondjuk van ,hogy 20 kilót emelek. Öregnek se mondanám magam, 15 éves életkorral. Mi lehet a probléma? Testtartás esetleg? Napi 5 órát ülök, 2-3 órát egy 135 cm-es kanapén tévézek, 174 cm-emmel, amit úgy kell elképzelni ,hogy a vádlim közepétől a bokámig a lábam a kartámaszon van,a talpam meg lóg, és a másik oldalon az egész nyakam a kartámlán a fejemet meg tartom nyakból, ztán egy szerintem jó ágyon, memória habos párnán alszok úgy kb. 8-9-10-11 órát.

2014. márc. 23. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha helytelenül guggolsz,és hajolsz,terheled a térdszalagokat/ezért is fájhat/a hátad szint úgy,erre lehet hátizomerősítő gyakorlatokat végezni,/a net tele van velük/

A megfelelő torna segítene a fájdalmaidon.

(de csak ha helyesen végzed a gyakorlatokat!)

2014. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!