Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvizsgálat és vizelet...

Vérvizsgálat és vizelet vizsgálat során, kiszűrik e a leukémiát?

Figyelt kérdés
2014. márc. 30. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen vizsgálat. Ha direkt ennek a szűrésére küldtek, akkor olyan dolgokat fognak vizsgálni, ami utalhat a leukémiára. De ha mondjuk vérszegénység vagy más miatt utaltak be laborra, akkor ezt nem nézik.
2014. márc. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
fáradékony vagyok mostanában, ezért kértem orvosomtól laborvizsgálatot. az miatt írtam a kérdést mert utána náztem az eltérő értékeknek, magas foszfát tartalom és emelkedett lymfocita szám. aztán amikor ezeket bepötyögtem a googleba, az első betegsé amirt kidobott a leukémia. :( remélem nem
2014. márc. 30. 16:16
 3/14 anonim ***** válasza:
a google rögtön a leghalálosabb betegséget dobja ki
2014. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mennyi az eltérés? Mert ha pici, azzal sokszor nem is foglalkoznak. Nálam a Lymphocyta legutóbb 22 volt és 25-től normális. A háziorvosom nem mondott rá semmit. :D
2014. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia! Neveloapam tavaly marciusban a cukrara panaszkodott... Elment egy altalanos vervetelre csutortokon reggel, Engem delutan mar hivott a dokink, hogy pentek reggel ismetelni kell a cegledi korhazban a vervetelt mert lett egy rossz eredmenye...

Masnap rreggel cegled estere mar az 1.sz belgyogy.on volt az ulloi uton... Fel evig ki se engedtek kovettkezo hetfo mar kezdtek is a kemoterapiajat!

2014. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy ezt meg azt nem nézik.A teljes vérkép kimutat majdnem mindent.Az alapján küldik további vizsgálatra.
2014. márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jó, a teljes vérkép kimutat mindent, de nem mindig kérnek teljeset.Amikor engem utaltak be laborra, csak x számú dolgot néztek meg a vérben, például vércukrot sem néztek, meg egy rakás más dolgot sem, mert konkrétan egy panaszom volt és csak az ahhoz kapcsolódó dolgok szerepeltek a leletemen.
2014. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

LYMPH 25-40 a normális, nekem meg 53.3

LYMPH absz. 1.1-4.5 normális, nekem meg 4.75

2014. márc. 30. 17:40
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

A leukémiát spec. ki lehet szűrni egy rutin vérképpel, mert magas leukocytaszámmal jár.

A tiéd nem olyan mértékű, ami miatt leukémiára kellene gondolni. Inkább vmi vírusfertőzés lehet a háttérben.

2014. márc. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért lett mostanában mindenkinek a leukémia a mániája?

A leukémiát nem kettővel több fehérvérsejt jelzi, hanem legalább egy NAGYSÁGRENDDEL nagyobb mennyiség. Rutin vérkép is kimutatja, ordít a vérképről, ha valakinek leukémiája van, ez nem eltéveszthető.

2014. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!