Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételen voltam és a fehérvé...

Vérvételen voltam és a fehérvérsejt számom több mint kellene (9,5) az átalgos: 4-8 között. Ez mire utalhat? Aki AIDS-es annak magasabb vagy alacsonyabb a fehérvérsejtszáma?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami kissebb gyulladásod lehet talán.Nekem pl mikor mononukleózisom volt,hatalmas volt a fehérvérsejt számom,az orvosok is csak ámúltak rajta,3 -szorosa volt a normálnak.
2009. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el a dolgon: Van okod arra, hogy AIDS-re gyanakodj?

Nem kéne egyből ilyesmire gondolni. Millió dologtól emelkedhet a száma.

Egyébként a kérdésedre válaszolva: AIDS-nél csökken a száma.

2009. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor értik már meg egyesek, hogy HIV fertőzöttséget nem lehet rutin laborvizsgálattal kimutatni, csak akkor, ha direkt erre tesztelnek. Naponta 5 ilyen kérdés van...


Kérdésre válaszolva: Ilyen emelkedést millió dolog okozhat, a legvalószínűbb a nátha, vagy bármilyen más fertőzés ill. gyulladás.

Ha az AIDS-es állapot már kialakult (10-20 év), akkor nagyon alacsony az fvs. szám. De a HIV fertőződés után pár héttel néhány emberben jelentkeznek általános tünetek, és ekkor emelkedett a fvs. szám néhány napig.

2009. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!