Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora frekvencia tartomány...

Mekkora frekvencia tartomány között szükségeltetik orvosi beavatkozás, hallókészülék?

Figyelt kérdés

Egy hallás test program segítségével, nekem ez jött ki:

53 hz és 17,4 khz.

Nyilván egy orvos, biztosabb eredmény tud mondani, de kíváncsiságból is érdekel. Egyébként tervezem hogy majd elmegyek vizsgálatra, néha nem hallom tisztán, ha hozzám beszélnek pedig nagyon jól hallok egyes hangokat de a beszéd néha érthetetlen, hallom de nem értem amit mond.



2014. ápr. 1. 20:56
 1/2 A kérdező kommentje:
A db miben számít? vagy hogy van ez? ott van e valami határérték amit fölött adnak hallás javító eszközt?
2014. ápr. 1. 22:06
 2/2 anonim válasza:

Szerintem beszéd szempontjából a 250-3000 khz-es tartomány számít igazából és elvileg 0-25 db-ig normálnak tekinthető a hallás, ha alatta van, akkor veszteségről van szó.

Szerintem ha jelentősen rosszabb ezeken az értékeken a hallás, mint 25 db, akkor fognak adni hallókészüléket (illetve javasolják)...

2014. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!