Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek kiveszik az...

Tóth Attila Attila kérdése:

Ha valakinek kiveszik az orrmanduláját, akkor utána tud orron át lélegezni vagy csak szájon át tud?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 11. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen tud. Nem varrják be az orrát.
2014. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jobban tud lélegezni,mert nem szűkíti le az orrmandula az orrjáratot,és kevésbé fog horkolni.
2014. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Már hogyne tudna? Az orrmandula csak egy jelentéktelen testrész, aminek vannak rossz és jó tulajdonságai. Az a kis jó csak egy jelentéktelen része. A többi viszont okzhatja a fülfájást, náthádat,...stb. Nekem a fülfájást okozta és amióta kivették (kb. 6 éves koromban, most 13 vagyok) nem is tudom volt-e fülfájásom... Egyszer felkeltem műtét közben. Először azt hittem álmodom, de késöbb rájöttem, hogy nem. Azt mondták felnőtt adag altató kellett nekem. :-) Fura volt amikor műtét közben felébredtem. Mindenféle csővek álltak ki a kezemből. Feltápászkodtam, hogy körül nézzek. Körülöttem, az orvosi ágy körül orvosok vettek körbe. A mellettem álló orvos mondta, hogy feküdjek vissza. Amint a hátam újra az ágyat érte elaludtam. Ennyire emlékszem. Mindig szeretem ha érdekes félelmetes dolgok történnek velem. Így imádtam hogy fébredtem, mert láthattam milyen élőben amikor megműtenek. Ès mivel szeretem a félelmetes dolgokat, a rémálmokat is szeretem. Álltalában izgalmas àlmaim szoltak lenni. Hú most jut eszembe kicsit sokat írtam. :O
2014. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdező lehet, hogy arra gondol, hogy a műtét utáni napokban tud-e lélegezni. Nos, ha belepiszkálnak a szervezetbe, megbontják a bőr vagy a nyálkahártyák felszínét ott duzzanat lesz. Szóval amikor kikapják a mandulát, akkor utána 1-2 hétig könnyen lehet hogy csak a szádon tudsz levegőt venni. Gyerekeknek gyorsabban gyógyulnak az ilyenek, ezért mondják hogy macerásabb felnőtt korban. Viszont amikor meggyógyul, jobb lesz, mint új korában. Ahogy az előzőek mondták, több hely lesz az orrjáratokban, több hely jut a levegőnek az áramlásra. Az valami szuper érzés lehet! (Nekem olyan orrsövényferdülésem van, ami kívülről nem látszik, viszont emiatt soha nem tudok 100%-osan orron át lélegezni :( Szóval ha tényleg ki kell venni az orrmanduládat, akkor csak bátran előre!)
2014. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hány éves vagy, hogy ilyet kérdezel? Osztálytársaim nagy részének nincsen már orrmandulája és tökéletesen lélegeznek! (szüleid nimcsenek, hogy megkérdezd ezt?)
2014. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert az anyám azt mondta, hogy azért nem visznek el műtétre mert nem fogok tudni orron át lélegezni. És már kb. 3 éve ki kellene venni.
2014. okt. 22. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!