Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Piros a szám széle. Mitől...

Piros a szám széle. Mitől lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már írtam ide ez miatt, de akkor nem kaptam választ. Most hátha.

A szám két oldalán piros folt van, közel 2 éve. Voltam többször bőrgyógyásznál, kenőcsöket írogattak fel mindig, de semmi nem használt. Voltam ilyen biorezonancia vizsgálaton/kúrán ahol többek között diétáznom kellett elég szigorúan 3 hónapig, de mivel 0 javulás volt így felhagytam vele. Eddig egy orvos sem tudott segíteni, érdemlegeset mondani.

Az első dolog amit hosszas próbálgatás és gondolkodás után kizárnék az a étel allergia. Ugyanis végig jártam már mindenféle ételen, hogy x ideig nem ettem, de semmi.

Arra gondoltam, hogy fogkrém miatt, így többször váltottam, de hiába.

Fogászati dolgot kizárnám, hisz amikor kijött előtte több éve hogy voltam fogorvosnál.

Még annyit megjegyeznék, hogy ha fűszeres, csípős kaját eszem vagy fogat mosok, akkor erősebb a színe és egy kicsit éget is. Gyakorlatilag olyan mintha szét lenne kenve a rúzs a számon. Ez azért is gáz,mert férfi vagyok. Bár ez szerintem azért van, mert gyulladásban van ott a bőr és ha valami csípős éri akkor éget, jobban látszik.

Alapból olyan érzés és lehet hülyeséget mondok és csak nekem van így, hogy amikor fagyit eszik az ember, utána a szája szélen, olyan furcsát érez. Egy kicsit ragad, meg egy kicsit olyan mintha kifújta volna a szél. De lehet ez csak az én marhaságom. :D


Mit tudtok ajánlani? Milyen vizsgálatra mehetnék el? Egyáltalán valakinek van valami ötlete? Volt-e már másnak hasonló?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. dec. 23. 02:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Légy szíves, tegyél fel 1 fotót, a leírtak alapján elképzelésem sincs, lehet, hogy egy kép alapján többet tudnék mondani. Más panaszod van-e, ami esetleg kíséri?
2009. dec. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajna képet nem tudok, mivel a telómmal készült képen nem látszódik, fényképező gépem pedig nincsen.


Úgy kell elképzelni, mint amikor a szájzug bereped és alig tudod kinyitni a szádat, csak nincs ott semmi berepedés, hanem szimplán piros. Meg egy kicsit kijjebb van, tehát nem maga a száj, hanem a bőr olyan. Pirosasra el van színeződve, mint amikor a bőr begyullad. Jobban nem tudom körül írni, és hozzá hasonló képeket sem találok a neten.


Vele járó panaszok, igazából nem nagyon jut eszembe. Talán csak a túlzott fáradékonyság és az arcom két oldalán kijövő pattanás szerű foltok. Amik rendszerint 1 nap alatt teljesen elmúlnak, de jönnek is a következők. Olyan mint egy pattanás, de se nem gennyes, se nem fáj és tapintásra nem lehet érezni.

2009. dec. 23. 02:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom olyan mintha kontúrceruzával körbe lenne rajzolva....
2009. dec. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, hasonló!
2009. dec. 23. 10:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy allergiától. Egyébként SZTK bőrgyógyásznál voltál? Mert, ha igen, akkor az a probléma forrása.
2009. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia SZia :) Hát most speciel nekem is ilyen. Tiszta idegesítő és csunyaaa és anyukám mivel orvos , azt mondta h azért ilyen mert ahogy a szél megfúja így nem tom szal nemtudom elmagyarázni nekem a szél kifújta vagy mi az isten:)
2009. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Voltam maszek bőrgyógyásznál is.


Sajna tudom milyen az amikor kifújja a szám a szél, de ez nem ilyen, mivel 2 éve fenn áll. :(

2009. dec. 24. 23:52
 8/12 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen, de nekem is csak idéglenesen és nekem is a széltől. Am nekem az orrommal van ugyanez... nem tudják, hogy miért nem kapok levegőt már három éve. Rengeteg vizsgálaton voltam. Jövőhéten megyek egy új dokihoz. Na, de nem akarok jobban eltérni a tárgytól.
2010. febr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nekem olyan szokott lenni h kipirosodik a szám és olyan idegesítő de ha nem nyalod akkor 1-2 nap és rendbe jön
2010. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hello.

Mi van száddal? Most nekem is hasonló gondom van. A szám alsó ajka szélénél két oldalt majdnem a sarkánál a bőr kipirodsodik ,ha nem éri semmi akkor elhalványúl.de ha én is eszek fűszeres kaját vagy fogad mosok kipirosodik .Kenten már rá mindenféle (gyulladás csökkentő,gombára ,fertőzésre) kenőcsöt,de semmi változás.Fogat se mostam egy pár napig,hogy nem e fluorid allergiám van.

Veled mi a helyzet ?

2013. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!