Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez pánikroham...

Szerintetek ez pánikroham lehetett?

Figyelt kérdés
Nos már egy ideje nem vagyok lelkileg a toppon és ez tegnap az iskolában jott ki rajtam,nagyon magas szinteken.Már reggel rosszul éreztem magam.Szédultem,zokogtam,remegtem,ájulásérzetem volt.Utána az egyik orán kimentem osztálytársammal wc-re,1percre mozdult el mellolem,én akkor osszeestem.Odajottek,felkaptak,kivittek a folyosora,lefektettek a foldre.Elkezdtem megint zokogni,nehezen vettem a levegot,ziháltam,remeget a testem,zsibbadt a kezem,kihívták hozzám a mentoket.Utáne bevittek az osztályba,nehogy megfázzak.Kijottek a mentosok,vornyomás,ekg minden,szervi bajom nincs.Addigra megjott anyum,aki ápolono(gyerekosztályon) és ismerte a mentost.A mentosok észreveték a csuklomon a vágásokatis..A mentos olyasmit mondott nekem,hogy tudja,hogy ez csak színészkedés(pedig nem!!!ilyennel az ember nem játszik) stb.depresszios rohamom volt.Kaptam diasepant aztán hazavittek anyuék.Otthon aludtamm,majd anyám nemhogy segítene,nekiállt alázni,meg gúnyolodni rajtam,hogyha o nem ismeri a mentost,akkor zárt osztályra visznek(inkább oda,mint"haza")meg,hogy az egész suli rohogott rajtam(holott ez nem igaz),dilisvagyok,nemfogok így kelleni senkinek stb.stb.A férje is olyanokat beszélt(mivel már 2évvel ezelott is ilyesmi problémám volt),hogy ez is csak színészkedés, a múltkori is az volt.Joformán azzal,hogy hazajottem,nem jobb lett,hanem méginkább azon gondolkoztam,hogy kinyírom magam és kapják be...nemtudom mit tegyek,mihez kezdjek.NEm,hogy segítene,még gúnyol is,csak nem érzi át a helyzet súlyosságát,de majd teszek rola,hogy átérezze...
2014. ápr. 24. 06:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez. Pl én is nehéz helyzetben vagyok, beteg vagyk, de anyámék nemigazán sajnálnak, legfeljebb egy kicsit.


Vizsgáltasd ki magad. Pl. vérvétel alap...többit háziovos megmondja.Az is lehet, hogy van valami bajod és erre még r s pániklsz(így van ez velem is), de lehet az is hogy pszihés.


Egyébként lány vagy?

Nekem egy jó doki mondta, ilyen tüneteket csak lányok tudnak csinálni.Meg a vagdosás az nem normális. Nekem van egy fogadott hugom, ő is ezt csinálja magával.Igaz neki meghalt a 18 éves barátja.


Ha a doki nem talál semmit akkor pszichiáter/pszihológus-hoz kell menned.Ő majd felír gyógyszert ezekre a vélt rohamokra. - most nem azért mondom, hogy el vegyem a kedved, de nála derülhet ki, hogy valós-e a problémád vagy

depresszió vagy pánikbetegséged van-e.Mert ha gyógyszeres kezelés nem segít és te elájulsz akkor pszihés betegségről van szó.


Amúgy tényleg ne vagdos magad, meg ne csinálj hülyeséget mert azzal rá is teszel egy lapáttal és azzal biztos elkönyvelnek dilisnek és közben meg lehet valami valós bajod van...stb.(bocs a sok dumáért)

2014. ápr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ezt a mondatot el....tam:



"Mert ha gyógyszeres kezelés nem segít és te elájulsz akkor pszihés betegségről van szó. "


Azt akarom mondani, hogy akkor nem idegi alapon van, már mint ha ugyanúgy rosszul érzed magad.

2014. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszodat.:)

Lány vagyok igen,de a joistenre megeskuszom,hogy nem játszottam el..minek játszottam volna?Felesleges,17évesen annyi eszem van.Anyám engem egy kicsit se sajnál.ebben nem azt látja,hogy segítségre szorulok,hanem még gúnyolodik rajtam,hogy ha akarok mehetek zárt osztályra,hulyék kozé,meg h melyiket választom,a dilidokit,vagy azt aki majd begyogyszerez...meg ilyenek.Allitolag most intez nekem pszichologust,de valszeg nagy esely van rá,hogy elkuld pszichiáterhez,mert itt a duma sajnos nemhiszem,hogy fog segíteni.

Tudom,hogy idegen vagy,nem ismerzs,nem voltál ott,de konyorgom,higyj nekem,hogy nem játszottam el...:(((( azt azért nem lehet,hogy annyira gorcsben van a kezem,hogy nemtudom mozgatni,mert zsibbad,meg remegek,zihálok és zokogok...

2014. ápr. 24. 07:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Én elhiszem neked, hogy baj van meg hogy nem direkt csinálod. De ez lehet valami tudat alatti dolog is amire így reagálsz. Azért mondtam szakorvos, aztán kiderül.


kérdés:


Pihenés(nyugalmi helyzetben) közben érzed a szívdobogásod? mert ugye írtad, hogy görcsölsz is. Az lehet magnézium hiány is.Ha a háziorvos esetleg ír neked laborba beutalót akkor kérd meg, hogy jelölje be a magnézium szintet is stb.


Volt már EKG-d?

2014. ápr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja meg ki ne nyírd magad, azzal is csak azt feltételeznék, hogy ez a lány dilis/gyogyós volt.
2014. ápr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tüneteim voltak, bár nekem nem volt soha vágás a csuklómon, mert nem szadizom/tam magam egyszer sem, és elájulásig nem jutottam, de sokszor közel jártam hozzá.

Kicsit szedd össze magad, engem kezeltek pánikbetegséggel és súlyos szorongással. Seggberúgásnak jók azok, amiket a pszichiáter felír, de nekem sokat segített a pszichológusom is. Minden legyőzhető, gondolom suli, magánéleti vagy hasonló szorongások felerősödtek benned.

Suliban minden rendben megy?

2014. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!