Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ne térjek át önkényesen...

Miért ne térjek át önkényesen azonos hatóanyagú gyógyszerre?

Figyelt kérdés
Ez van a gyógyszerem papírjára írva, de ha azonos a hatóanyag, akkor miért nem térhetek át?
2014. ápr. 26. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Talán a vivőanyagokkal van valami, ami miatt ennek jelentősége van. De az orvosod valószínű jobb tippet tud adni. Gondolom, hogy tényleg nem ajánlott, ha így kiemelték...
2014. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Na szerinted miért? Melyik cég mondaná hogy vedd a masik ceg termeket?: D
2014. ápr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert bár a hatóanyag azonos, a többi anyag között akár 20% eltérés lehet.

Epilepsziás vagyok. A gyógyszerrel nem volt baj. Nem volt, kaptam azt, B gyártóval. Jött a kisroham. Elfogyott, patikában újra nme volt, kaptam C gyártóét. Újabb kisroham. Akkor mondta meg a doki, hogy nem váltogathatom össze-vissza. Jól le is cseszett... Mondtam neki, hogy a patikában nme volt, erre ráírta a papíromra, amit feljebb írtam, és mutassam meg a gyógyszerésznek,BE KELL szerezniük!!! Azóta szerencsére van :)

2014. ápr. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Á, bocsi a helyesírásért :) Utolsó voltam.
2014. ápr. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Jo ez igaz amit irtal de ha a ketto teljesen ugyanaz akkor lelehet valtani ott van a tajekoztato vegen pontosan mik vannak benne hany mg stb. Meg azert az ember siman cserelget egy ibuprofen tartalmu gyogyszert de azert mint a te esetedben is pl epilepszia azert mas komolyabb dolog. Kerdezo pontosan milyen gyogyszer?
2014. ápr. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Propafenon.

Közgyógyom van, és amit a kardiológus felírt, azt nem lehet közgyógyra, de más, ugyanúgy propafenon tartalmút lehet.

2014. ápr. 30. 21:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez egy szívritmusszabályozó, azért írták fel, mert kb. 1300 extrasystolém van naponta.
2014. ápr. 30. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!