Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit "cserélnek ki", mit...

Mit "cserélnek ki", mit alakítanak olyan férfiakon, akik átoperáltatják magukat nővé?

Figyelt kérdés

Egyszer hallottam ilyet, és most úgy gondoltam, hogy megkérdezem. Szóval mit tesznek az ilyen emberekkel? Hogy csinálnak nekim mellet? Kapnak méhet is vagy csak külsőleg változnak? És mennyibe kerül ilyen műtét?


Ja és még valami: mi ennek az értelme? Ezek a férfiak melegek? Mert egy épeszű férfi nem csinálna ilyet.



2014. máj. 10. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hormonokkal kezelik öket, szilikont raknak be a mellükbe és vaginát formálnak nekik. Természetesen ez csak külsö változás, méhet nem lehet beültetni.

Hogy miért csinálják? Jó kérdés. Ezt csak azok tudnák megválaszolni akik ilyesmire vágynak.

2014. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ilyeneket transzszexuálisnak hívják.

Vagyis ellentétes testtel és aggyal születnek az ilyen emberek. Létezik a másik irányba is, amikor valaki női testtel és férfi tudattal születik, csak azt kevésbé kapta fel a média.

Hormonkezelés, nemi átalakító műtét vagy csak kasztráció, mellnagyobbítás, de az első kivételével a többit változó arányban csináltatják meg.

Árakat nem mondok, a távhittel ellentétben a tb nem támogatja ezeket, a műtéteket csak kb. 15 ezer forinttal.

A szexuális orientáció és a nemi identitás különálló fogalmak.


Sajnos a prostitúció miatt sok meleg férfi operáltatja magát félig nővé, hogy így dolgozzon, szóval értitek.

Valami Nicole pl. aki a médiában szerepel mindig, na ő pl. egy meleg férfi aki így nőként több pénzt tud össze k-kodni.


De az igazi transzszexuális azért vált nemet, mert férfi testben él női tudattal vagy fordítva. Normális életet élnek, nem is látjátok őket, mert teljesen átlagosan néznek ki, élnek.

Ez születési rendellenesség, nem felvett dolog.

2014. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először női nemi hormon készítményt szednek, ettől kicsit növekedhet a mellük. Egyszerűen implantátummal szinte bárkinek lehet mellet csinálni, természetesen meghatározott méretűt... Méhet azt nem kapnak, viszont hüvelyképző műtét lehetséges. A penis bőrét "befordítva" alakítanak ki hüvelyt, a makk egy részéből képeznek csiklót ügyelve a vérerekre és idegekre. A műtét után tágítót helyeznek a hüvelybe pár napig.

A TB támogatja ezeket a műtéteket nem kis összeggel, attól függően hol végzik őket... Találkoztam valakivel, akinek a műtétje 70%-át kifizette a TB.

Ők tulajdonképpen úgy érzik, hogy rossz testbe születtek és pszichológiai okokra hivatkozva bonyolult procedúra keretén belül támogatja őket a társadalombiztosítás.

Tulajdonképp melegek, de annál azért bonyolultabb.

2014. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a transzszexuális melegek honnan vetted?

A nemi identitás és a szexuális orientáció külön álló dolgok.

Én férfi testben születtem, de női tudattal, ma már nőként élek, mindig is csakis a nők érdekeltek. Na akkor szerinted mi vagyok?

A logikád alapján nem tudnám eldönteni.

A támogatás baromság, a hormont nem támogatják semmivel, a tesztoszteron blokkoló 13 ezer egy doboz, tb nélkül 18.

A nemátalakító műtétet CSAK Szegedn dr. Pajor nem tudom ki végez, a tb 10%-ot fizet, ami kb 15 ezer forint. Lehet kérni méltányossági támogatást, de hosszadalmas.

A pszichiátereket és a többi orvost a tb ugyan támogatja, de szinte lehetetlen ezt elintézni állami helyen. Mindenki magán orvosokhoz jár, mert az állami kórházakban egyszerűen nem látnak el.


Mindenki ezen lovagol amikor az állami szinte semmivel sem járul ehhez hozzá, ráadásul nagyon kevés betegről van szó, WHO-s kódja van, F64.00, de a sok alkoholistát azt lehet kezelni mindenfélével. Az nem zavarja az embereket...

2014. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Beteg ember...
2014. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!