Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor sem ehetünk sok sót,...

Akkor sem ehetünk sok sót, hogyha utána rengeteg vizet iszunk?

Figyelt kérdés
Mert állítólag a só azért egészségtelen, mert elvonja a vizet a szervezetből? De aki szereti a sót, az ellensúlyozhatja nagyon sok vízzel?

2014. máj. 11. 19:59
 1/3 anonim válasza:

Sok sóról onnantól beszélünk amikor évekig a megengedett érték feletti mennyiséget fogyasztjuk

Ha most leülsz és megeszel 1kg sót valahogy, akkor lehet hogy kórház lesz a vége, ugyanis hiába oldod vízzel, a kiszáradás fennáll ettől függetlenül.

2014. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Plusz a hirtelen nagy mennyiségű víz bevitele úgynevezett vízmérgezést okoz, ami annyit jelent, hogy a szervezet nátriumháztartása felborul, a vérben lévő nátrium mennyiség leesik. Az akut vízmérgezés esetén a nátriumszint hirtelen esik le, nagyon súlyos tünetekkel, agyduzzanattal, kómával és esetlegesen halállal jár.

Persze ehhez jelentős mennyiségű vizet kell egy ültő helyben meginni.

2014. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Sajnos félreértettétek, az én hibám. Én arra értettem a kérdésemet, hogy nagyon sósan étkezni lehet-e, ha utána mindig sok vizet innák, az evések után?
2014. máj. 11. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!