Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korzettát kéne hordanom. Anyu...

Korzettát kéne hordanom. Anyu azt mondta, hogy nyomorék leszek, ha nem hordom. Igaz ez? (egyebkent 16 vagyok, és 10 fokos a gerincferdülésem. )

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz.
2014. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%
Sokat segítene egy jóga oktató de hordani kellene egy darabig a korzettát is.
2014. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem korzetta, hanem korzett.

És igen, ha az orvos úgy ítéli meg, hogy hordanod kell, akkor nincs mese.

2014. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaz. Olyan helyen dolgozom, ahol ilyen fűzőket is készítenek, úgyhogy látom, mennyit javul az, aki hordja, és láttam olyat is, aki nem volt rá hajlandó. Tudom, hogy kényelmetlen, talán cikinek is érzed, de szükséges. Ha tönkremegy a gerinced, nem biztos, hogy akár műtéttel is helyre tudják hozni annyira, hogy normális életet élj. Ezért nem nagy ár 2-3 évig hordani azt a műanyag kalodát.:)
2014. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem ártan a rendszeresen járni gyógytornászhoz is !!!!!!!!!!!!!!! De a jóga nagyon sokat segít. Lányomnak 24 fokos volt és most 8 fok eltérés van


[link]

2014. máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

PILATES gerinc torna: A Pilates a mélyrétegű törzsizmok erősítésére-nyújtására koncentráló, az egész testet tetőtől-talpig átmozgató mozgásrendszer, melyet a német Joseph Pilates fejlesztett ki a múlt század 20-as éveiben, majd csiszolgatta módszerét egészen 1967-ben bekövetkezett haláláig. Miért fontos, hogy erősek és ruganyosak legyenek a törzs mélyizmai?


Mert ha azok, képesek minden oldalról megtámasztani a gerincoszlopod, íly módon tehermentesítve azt. Igy végre megszabadulhatsz a hátfájástól, melynek egyik leggyakoribb kiváltó oka az elgyengült tartóizomzat! Jobbá válik testtartásod és izmaid újból szimmetrikusan kezdenek működni (a "kezesség" miatt minden embernek - Neked is! - erősebb az egyik oldala. Csak figyeld meg Magad: ha jobb kezes vagy, általában mindent azon az oldalon csinálsz; a táskád is a jobb válladon lóg, igaz? Ha mégsem, akkor Te vagy a kivétel...

2014. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: semmiféle torna nem pótolja a korzett viselését, mert nem elég az a korrekció, amit az izmok erősítése ad. Természetesen meg lehet támogatni a kezelést gyógytornával, de CSAK szakképzett gyógytornász felügyelete alatt.
2014. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!:)
2014. máj. 16. 21:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is azt írtam, hogy gyógytorna, hordani a fűzőt, és mellette lehet jóga vagy egyéb gerinctorna. Tulajdonképpen azért van gerinc problémája, mert az egyik oldalon az izmok kinyúltak.
2014. máj. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
76%

Uram isten emberek! Ne ijesztgessétek már szegény lányt! Attól, hogy nem hordja a fűzőjét attól nem lesz nyomorék, maximum romlani fog a háta, de nem hiszem hogy odáig hagyná bárki is rosszabbodni a helyzetet, hogy már mozogni ne bírjon. (a 40-50 fokos görbületekre gondolok. azok már tényleg nagyon durvák) Én is korzettes vagyok, és bevallom nem hordom valami kitartóan. (általában csak alváshoz :/) Nemrég voltam kontrollon, ahol egy kicsit meg is dorgáltak ezért, de az orvosom azt mondta, hogy magától a fűző viselésétől NEM fog megjavulni a hátad. A korzett csupán abban segít, hogy ne romoljon tovább a görbület, és hogy (bocsi nem tudom jobban megfogalmazni) "emlékeztessen" arra, hogy hogyan kéne tartanod magad ha nincs rajtad. Ezt ne felejtsd el! A korzett torna nélkül sz*rt se ér. Szóval tornázni kell nagyon intenzíven, amíg még lehet. Ugyanis addig kell javítani rajta amíg még kamasz vagy és nem fejeződött be a csontosodásod. Felnőtt korban már nem lehet rajta javítani, akkor már csak romlani tud :(

De én se akarlak ijesztgetni, hogy ha nem hordod a fűződ akkor is nagyon kis esélye van annak hogy megbénulsz. Felénk 10 fokos gerincferdülésre még csak nem is adnak fűzőt, akkor "csak" a gyógytornát ajánlják. A te görbületed még egyáltalán nem vészes, simán van esélyed arra, hogy kitartó tornával és a korzett viselésével 3-4 éven belül rendbe gyere! :)

2014. máj. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!