Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon ekcémás vagyok, de...

Nagyon ekcémás vagyok, de nincs pénzem rá, hogy kiváltsam a gyógyszert és a kenőcsöt, mit használjak itthon?

Figyelt kérdés
Egy kis ecetes víz, vagy sós víz, hogy enyhüljön ez a rettenetes viszketés?
2014. jún. 23. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami zsírosító krémed nincs otthon? Testápoló, akár egy kis arckrém, vagy akármi, ami segít visszaadni a bőröd zsírosságát.


Otthoni módszert sajnos nem tudok, igazán szerintem a kenőcs segít, de lehet, hogy találsz olcsóbbat, mint amit az orvos írt fel. Neogranormon kenőcs is jó rá például, az is jó zsíros.

A meleg vizet kerüld, fürdésnél az ekcémás részt próbáld kihagyni, vagy langyos-hideg vízzel mosni!

2014. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit használsz, de nekem felírtak ezer ft alatti kenőcsöt és teljesen jó volt. Kérjél másikat.
2014. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket.

Nekem is írtak elsőnek fel olcsóbb krémet, csak az volt a baj, hogy az nem használt, mert a kis hólyagocskák nem tűntek el, és továbbterjedtek, főleg az ujjak között, én nekem rettentően izzad amúgy is a talpam, tenyerem.

Ezért visszamentem és mondták, hogy ez már súlyosabb, gyógyszer kell és patikában kevernek kis krémet, igen ám csak, hogy az 3500ft+800ft a dobozka hozzá. És a gyógyszer is 4000ft körül van, pedig támogatott.

2014. jún. 23. 22:18
 4/5 Sebok válasza:
Szia nekem is ugyan ilyen problémám van a tenyereim és talpaim fel bokacsontig,talpél végig vörös,ég hólyagocskás,kifakad megkeményedik a bőr,hámlik egyfolytában,kirepedezik és nem is javul csak terjed szét egy hónapban már 28 ezret költöttem gyógyszerre(nem telik rá) fénykezelésre jártam 2 naponta az se használt semmit..allergia teszt stb... szövetmintát vettek talpélből ami brutál fájdalmas volt számomra...eredménye annyi hogy a talpon a sérült bőrfelületen gomba is megjelent azt folyamatosan kezelni kell és az se múlik..ráadásul úgy érzem hogy az orvosok tojnak a fejemre. a gyógyszertári kutyult krémek 18 as számúig mind kilőve,szteroidos krémek detto..el vagyok keseredve hogy mit lehetne vele kezdeni. a sok gyógyszertől félek hogy a többi szervemre is kihatással lesz.munkanélküli lettem aztán..semmit nem tudtam kiváltani.így el se mentem az orvoshoz.így se történik más mint amikor 2 naponta jártam... itthon folyamat kenem betadinnal ugye az gombaölő,natúr szappant használok..majdnem olyan mint a házi szappan.kihagytam a tusfürdőket,samponokat amennyire lehet.soha semmi változás nem történt.kérlek ha neked van valami pozitiv tapasztalatod vagy bármi akkor írd meg nekem..
2014. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kim Bo Mao ***** válasza:

Anno nekem az egyik bőrgyógyász ezt javasolta: Unguentum hydrophilicum nonionicum mosdókenőcs. Anno 150 Ft volt, most ahogy nézem kb. 380 Ft. Próbáld ki, hátha segít. Esetleg még természetes kezelésnek vehetsz (vagy ha van ismerősödnek kérhetsz) aloe vera növényt, és annak a leveléből levágsz egy kicsit, lapocskákra szeled, ráteszed az ekcémás területre, vagy csak "bekened" vele és megvárod amíg rászárad aztán lemosod. Az ecetes vízet nem ajánlom, nekem attól borzasztóan kihólyagosodott...

Akkor az is segíthet ha tornázol valamit, vagy futsz, a lényeg, hogy olyan szinten javuljon a vérkeringésed, hogy az ekcémás részen is érezd. Én akkor vettem észre, amikor anno le akartam fogyni, és kocogtam 60 percet. Amikor abbahagytam a kezem kisimult, és csak "szimplán" száraz volt kicsit. Remélem tudtam segíteni.

2014. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!