Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi a normális éhgyomori...

Mennyi a normális éhgyomori vércukorszint? A 6,6 még belefér? 15/L

Figyelt kérdés
Az elmúlt időben nagyon sokat romlott a szemem, fogalmam sincs, hogy miért, meg állandóan fáradt vagyok valamiért, úgyhogy ma reggel megmértük a vércukorszintem, biztos ami biztos alapon. 6,6 lett az eredmény. Elvileg 3,5-6,0-ig normális, de anyu szerint "ennyi miatt nem kell orvoshoz menni". Lehet hogy tényleg nem kell ezt ennyire komolyan venni, de én akkor is kicsit aggódok, mert apukám is cukorbeteg, és látom, hogy milyen rossz..:/ Szerintetek?

2014. júl. 1. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én azért megnézetném jobban, főleg, hogy öröklött hajlamod is lehet a cukorbetegségre.
2014. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Apunak 2-es típusú cukorbetegsége van, azt elvileg nem lehet örökölni.

Egyébként én elmennék, de mikor felhoztam a szüleimnek egyenesen kiröhögtek, és közölték, hogy hipochonder vagyok.. szóval rájuk nem igazán számíthatok. Egyedül kivizsgáltathatom magam? Hogy szokták ezt megnézni egyáltalán? (bocsi de fogalmam sincs ezekről :/)

2014. júl. 1. 21:56
 3/16 anonim válasza:
Szerintem is menj el kivizsgáltatni mivel ez egy 15 éves lánynak magas. Háziorvosodtól beutalót kéne kérned vérvételre és ott leveszik majd az eredményt lehet látni, lehet utána lenne több kivizsgálás is! Az is benne lehet a dologban, hogy csak egyszeri alkalom volt, de mivel van a családban így jobb kivizsgálni!
2014. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Régebben a laborpapírokon 3-6 között adták meg a normál érték tartományt,de a mostani papírokon 4-7 között szerepel.Ha ez egyszeri alkalom volt,akkor belefér,de mivel mondod,hogy apukád is cukorbeteg,így a hajlamod megvan rá,ezért egy vércukor profil levetetése nem ártana.Gondolom apukádnak van otthon vércukor mérője,azzal is mérhetnéd pár napig a cukrod,és akkor kicsit közelebb jutnál a megoldáshoz.
2014. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon is komolyan kell venni!

Ez emelkedett értéket jelent.

Amit írtál, az a cukor betegség előszobája.



Mindenképp vizsgáltasd ki magad még időben.

Ha én is legalább három évvel hamarabb rájövök (2005-ben 2008 helyett), akkor jobban jártam volna, mert akkor nem ettem volna cukorral készült dolgokat és fehér lisztes ételeket és tésztákat is kerültem volna.


Csak szénhidrátban szegény, fehérliszt nélküli kenyérből ehetek egy keveset.


Egyszerre, egy étkezéskor csak keveset szabad enni, inkább többször kevesebbet és kerülni kell az elhízást. Sportosan érdemes élni. Azzal csökkenteni lehet a koleszterin és vércukor szintet is. Kerülni kell a zsíros ételeket.


Igaz, a diétával le lehet adni a kilókból.

Viszont húsféléket kell enni, főleg ha sportolsz is valamit hozzá.

Pl. én bringázok elég sokat, sőt egyre többet.

Eleinte csk néhány km-t aztán mindig kicsivel többet. Így mostanra már 50 km fölött túrázok a Pilisben. persze nem egyből, úgy nem menne. Lassan fokozatosan lehet erőre kapni.

Ezzel most 5.2 - 6.4 körülire le tudom szorítani az étkezés után 2 órával mért értéket. A reggeli éhgyomri érték 6.4


Ehhez nagyon szigorúan tartom a cukor és rossz koleszterintől mentes diétát, szedem a koleszterin csökkentőt, a halolaj kapszulát és igyekszem hetente egy-két alkalommal sokat bringázni.


Akik nem veszik komolyan az ilyesmit, azok csak később, a saját kárukból tanulnak, de addigra már visszafordíthatatlan, nehezebben karban tartható dolgok történhetnek.


Nálam korábban elkezdődött egy szemészeti probléma, amit egyelőre sikerült megállítani. Viszont ha az első perctől kezdve vigyázok, akkor eddig se jutottam volna el. De nem tudtam róla.


Szóval semmiképp nem szabad figyelmen kívül hagyni az ilyen intő jeleket.


Még érdemes lenne megmérni az étkezés után kettő órával mért vércukor értéket is nálad. arról, hogy mennyinek kell lennie, a következő oldalon olvashatsz többet:

[link]


[link]


Még több:

[link]

2014. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, van itthon vércukor mérő, mindenképpen meg fogom majd mérni még párszor a cukrom vele, aztán ha ugyanúgy magas, akkor szerintem elmegyek a háziorvosom beutalóért.

Utolsó: Nem vagyok elhízott (kb. 171 cm vagyok és 55kg), de sajnos eddig nagyon egészségtelenül és össze-vissza ettem, sok szénhidráttal és cukorral.:/ Ezen most próbálok változtatni, pl. pár hónapja már semmi cukrosat nem iszom, csak vizet, nem eszek fehér kenyeret, igyekszem kerülni a lisztes dolgokat, ahogy te is mondtad.. De sajnos nagyon nehezemre esik egyenlőre azok után hogy egész eddigi életemben kétpofára zabáltam a szemét kajákat.:(

Sportolni eddig mindig sportoltam valamit, egyedül most nem pár hónapja, mert abbahagytam, de el szeretnék kezdeni mindenképp heti 2x spinninglni, úgyhogy ezzel nem lesz gond, mert alapból is nagyon sokat mozgok, ha tehetem mindenhova inkább gyalog megyek stb. :)

És pont ezt az oldalt olvastam el mielőtt kiírtam a kérdést :D

2014. júl. 2. 14:32
 7/16 anonim ***** válasza:
Éhgyomorral mérted???
2014. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"(kb. 171 cm vagyok és 55kg), de

sajnos eddig nagyon egészségtelenül és össze-vissza ettem, sok szénhidráttal és cukorral.:/ Ezen most próbálok változtatni"


Akkor az alakod tökéletes lehet.

Bocs, hogy mást feltételeztem.


Nálam is azzal volt a gond, hogy cukrot ettem csokival leginkább. Szóval ezzel különösen vigyázni kell.


Egyébként lehet kapni diabetikus édességeket is. Cukrászdában van ahol árulnak sütit is ami nem cukorral készült diétás termék. Igaz, abból sem szabad falni, de az már alapból jóval kevesebb szénhidrátot tartalmaz és így ártani nem árthat.


A rozs kenyér megint egy jó választás még az egészséges embereknek is. Nem rozsos, mert abban kevés rozs van és sok benne a fehér liszt megint.

2014. júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, éhgyomorra mértem.


Semmi baj, tudom, hogy sokaknál a túlsúly miatt alakul ki a cukorbetegség, sajnos apukámnál is nagyon közrejátszott. És igen.. velem is az a legnagyobb baj, hogy rohadtul édesszájú vagyok, képes vagyok fél üveg nutellát megenni együltő helyemben kanállal.:D szóval nehezemre esik visszafognom magam, de muszáj lesz.

Apu lévén szinte mindig van itthon diabetikus keksz/süti/csoki meg egyebek, de még sosem gondoltam rá hogy én is azokat egyem a "rendesek" helyet.. Ez jó ötlet :)

A rozskenyeret nagyon szeretem, azt szoktam reggelire enni általában (csak reggel eszek kenyeret, illetve igyekszem betartani). Én egyébként mindig jobban szerettem a barna, meg a rozskenyeret a sima fehér kenyérnél, egyszerűen az íze miatt, úgyhogy erről legalább nem okoz szenvedést lemondanom :D

2014. júl. 2. 21:29
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem így jól csinálod, ahogy most írtad.

Mindig tartsd szem előtt, hogy érintett vagy a hajlamával de akár el is tudod kerülni a komolyabb bajt, ha távol tartod magadtól a cukros dolgokat és a koleszterin szint emelő zsíros ételeket, akkor meg lehet úszni a bajt.


Időnként méregesd az vércukor értéket majd későbbiekben is.

2014. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!