Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Mi a bajom?

SOS! Mi a bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Azzal a problémával fordulok hozzátok,hogy egy ideje "vagdosom" a kezemet.Vagyis inkább csak karcolom,de úgy hogy másnap már sebes,pedig nem véresre karcolom.És egyszerűen nem tudok rá okot adni,hogy miért csinálom.Valamikor okkal teszem,pl.szüleim elváltak,meghalt a kutyám aki 10 éve a legjobb barátom volt,sokan csúfolnak,utálom hogy pocakosabb vagyok és egyszerűen undortónak találom magamat.De általában nem ezért karcolgatom magamat,hanem mert (talán?) élvezem a fájdalmat amit magamnak okozom.És tudom hogy ez NEM normális..Anyukámnak és a testvéremnek nem szeretném elmondani.Egyrészt testvéremnek azért nem,mert elmondaná anyukámnak,aki teljesen kiborulna..És szégyenlem is amit csinálok.6 seb van a karomon,szerencsére még nem vették észre és nem is szeretném.Erről pedig eszembe jutott hogy még azért is szoktam karcolgatni magamat,hogy felfigyeljenek rám itthon,mert úgy érzem hogy senkinek sem kellek.És hogy "megérdemlem a fájdalmat".Psziholóhushoz sem szeretnék fordulni.Én úgy érzem hogy ez beteges...És kiváncsi lennék,hogy veletek előfordult-e már ilyen?!Ha igen,mitől van ez és mi is ez valójában? :(


14/L



2014. júl. 10. 17:42
 1/9 A kérdező kommentje:

Lehet köze van annak is ehhez,hogy egyik osztálytársam mindig ütögetett,rugdosott az iskolában...és teljesen elveszett az önbizalmam miatta..

De nem tudom :(

2014. júl. 10. 17:45
 2/9 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz pszichológushoz menni, menj pszichiáterhez. de valahova tényleg kéne...
2014. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég megalázónak tartom,mert én tényleg SZÉGYENLEM amit csinálok,de közben meg élvezem a fájdalmat amit magamnak okozok... nem is értem..
2014. júl. 10. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen hagyd abba, mert ha elfajul akkor nagyon nagy bajban leszel. Tudom hogy úgy hangzik, mintha bolhát csinálnék az elefántból, de a pici karcolásból hamar nagyon durva vágások lesznek. Hidd el a legkevésbé sem jó dolog. Ha gondolod írj rám privátban. :)

14l

2014. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,abba fogom hagyni!:)

Próbálok helyette mást csinálni.. :)


Tényleg mindenkinek köszönöm a segítséget,rengetegen írtatok üzenetet is <3

2014. júl. 11. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Mentális betegség van nálad kialakulóban. Ha élvezed a fájdalmat, akkor azt ajánlom csinálj naponta 100 felülést. Jót fog tenni az önbizalmadnak és a pocakod is el fog tünni, ráadásul elég fájdalmas is. Lehet ezzel kiváltod a karcolgatást.
2014. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Így lesz!

2014. júl. 14. 15:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnis visszaestem pár napja...:)
2014. júl. 17. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:

mi a helyzet? írhatsz privátot ha gondolod

Velem előfordult már ilyen, elég sok következménye lett, jó is rossz is...

2014. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!