Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A csapvizet felforralni...

A csapvizet felforralni érdemes -e?

Figyelt kérdés

A neten ezt-azt lehet olvasni, valaki ellene szól, valaki mellette van. Azt is olvastam, hogyha felforraljuk akkor több káros anyag keletkezik benne.


A napokban térek át az egészséges életmódra, és nem tudom hogy milyen folyadékokat igyak.

Vizet alapvetően szeretnék (eddig üdítőkön éltem), csak nem tudom milyet. Ezenkívül gyümölcslevekre gondoltam (Melyik lenne a minőségi gyümölcslé, amit boltban tudnék megvenni, vagy otthon készítsem el?)


Azt tudom, hogy ásványvizet nem fogok inni és nem fogom megvenni, mert egy ismerősöm meggyőzött róla hogy milyen káros.

No, de a csapvizet érdemes -e felforralni és lehűteni, majd úgy elfogyasztani?

Vagy desztillált vizet igyak? (azt találom még a leglogikusabbnak a kutatásaim alapján)

Köszönöm!


2014. júl. 24. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért logikus a desztillált víz?


-Ugyanolyan műanyag üvegben veszed, mint a sima ásványvizet, ezt csak mellékesen jegyzem meg.


-A desztillált vízben nincsenek ionok. Ha desztillált vizet iszol hosszú távon, és nagy mennyiségben, a véredben nem lesz miből fenntartani a megfelelő ionok koncentrációját (nátrium, kálium, magnézium, kalcium, stb.). A véred gyakorlatilag felhígul. Ennek az lesz a következménye, hogy az ozmózis hatás miatt a víz a töményebb közeg felé, vagyis a sejtjeidbe fog áramlani, főleg az idegsejtekbe. Ennek következtében agyödéma alakul ki, aminek a következménye halál lehet. Egy pohár desztillált víz nem fog megölni, de hosszú távon nagy mennyiséget fogyasztva veszélyes.


Az ásványvizet elvetetted, nem kell a műanyag, kioldódnak belőle a dolgok, stb, stb. Ezt elfogadom, ha meg nem is értem.


De a csapvizet miért akarod felforralni? Mit távolítanál el belőle? A kórokozókat? Mert a ,,vegyi anyagokat" forralással nem fogod belőle eltávolítani. Magyarországon az ivóvíz pedig jó minőségű, tiszta rétegvizekből van előállítva a legnagyobb százalékban. Forralni meg csírátlanítani tök fölösleges (ha eddig nem vetted volna észre magadtól, hogy nem lesz hasmenésed, és egyéb fertőzésed, ha vizet iszol-felteszem egészséges felnőtt vagy).


Én értem, hogy nem akarsz üdítőket inni, de azért, mert eddig azon éltél, nem kell átesni a ló túloldalára. Étkezz egészségesen, sportolj legalább heti 3*1 órát, és igyál csapvizet.

2014. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha főzni akarsz a vízzel akkor forrald fel mindenképp


a magyar víz olyan jó minőségű hogy nem kell forralni


desztillált vizet csak azok isznak akik komplett ideóták vagy csak szeretik a lassú halált (kimos MINDEN ásványi anyagot a szervezetből)

2014. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ásványvíz miért lenne károsabb mint a csapvíz? De desztillált vizet ne igyál. A legjobb az alacsony ásványianyag-tartalmú, pl Jana vagy Evian.


Gyümölcslevet ne igyál sokat mert tele van cukorral, a 100%-osban is van gyümölcscukor. Bár nem írtad miért akarsz változtatni az étkezéseden, de ezt betartani fontosabb mint a víz milyenségén kattogni.

2014. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Desztillált vizet ne! Főleg nem napi folyadékpótlás gyanánt, kimossa a szervezetedet!


CSapvíznek nézz utána, hogy a településeteken ivóvíz minőségű-e a víz. Ha igen, nyugodtan használhatod. Forralással ha esetleg vannak benne bacik, azok elpusztulnak. Vannak vízszűrő berendezések is, bár én nem hiszem, hogy olyan nagyon hasznosak lennének.


Gyümölcsléből legjobb az otthon frissen préselt. Ha erre nincs lehetőséged, akkor pedig azt válaszd, ami 100% gyümölcstartalmú (érdemes az összetevők között is átnézni, mert volt már rá példa, hogy a dobozon nagy betűkkel kiírták, hogy 100% csak épp nem a gyümölcstartalomra, hanem valami tartósítószermentességre, vagy mire vonatkozott)

Amúgy gyümölcsléről annyit érdemes még tudni, hogy napi szinten 1-2 deci az ajánlott, mert magas a szénhidráttartalma.

2014. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy félcsomag sósmogyiban több ásványi anyag van, mint 2 liter ásványvízben. Honnan veszitek ezt a butaságot, hogy a desztvíz kínos belülről?

Annyira jelentéktelen mennyiségű ásványi anyag van a csapvízben, ásványvízben, amit egy natúr reggelivel többszörösen beviszel. Akkor meg miről beszéltek?

2014. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*kimos
2014. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!