Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiszámolni, hogy...

Egy Tinédzser kérdése:

Hogyan kell kiszámolni, hogy hány kilónak kéne lennem? Azt tudom, hogy a magasság. Ennyi. De pontosan mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
167 cm 50 kg

2014. júl. 25. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A testömegindex alapján: tömeg/(magasság^2). Az esetedben 50/(1,67)^2 = 17,93. Ez 18,5 és 25 között normális. Minimum kb. 52 kg-nak kéne lenned.
2014. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

fiú: magasság centiben - 100, lány: magasság centiben - 110 = kiló


de ez így amúgy nem állja meg a helyét, sosem mondható ki, hogy egy súly alapján valaki ideális, vékony, vagy kövér. mert ha valaki 120 kiló, de testépítő, akkor az nem dagi, hanem tömény izom :)


szóval számít a csontozat, az izomarány, sőt, az ÉLETKOR is.


szerintem a legjobb, ha az ember valami szakértőt keres meg, ha nagyon szakszerűen akarja tudni...


de szerintem mindenki jól érzi, ha egészséges énképe van (és nem mondjuk azt gondolja, hogy pl. Iszak Eszti soványság a csinos - amúgy csinos, de szerintem vékony) :)


így ahogy írod, vagy tökéletesen ideális vagy, vagy esetleg egy kicsit vékonyabb. de ha jól érzed magad, akkor tökéletesek a paramétereid :) :) :)

2014. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit az egyes mond.
2014. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egy csomó kalkulátor, kalóriatáblázat, stb. böngészhetsz nyugodtan ;)

A BMI az EGÉSZSÉGES tartományt tudja eldönteni, a zsír-izom arányt nem, ezt vedd figyelembe.

2014. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) De akkor,hogyhogy nem lapos a hasa hanem pufi?:(

14-éves vagyok:)

2014. júl. 25. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekeknél kicsit alacsonyabb a normális súly. Illetve az hogy valakinek normális a súlya nem egyenlő azzal hogy jó alakja is van hozzá. Lehet alkati adottság a pufi has, vagy a sport hiánya, az is lehet hogy túl vékony és meglátszik az ebéd, lehet hogy betegség miatt puffad, vagy csak túl kritikus magával szemben.
2014. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!