Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajunk a medencéb...

Lehet valami bajunk a medencében széttört hőmérő piros anyagától?

Figyelt kérdés

Ma délután véletlenül széttörtem a hőmérőt a medencében (az hosszú történet, hogy hogyan). Nem tudom a vízbe került-e a piros anyagból, de mikor hálóval kiszedtem és a csempére raktam, folyékony anyag folyt ki belőle, aminek kellemetlen szaga volt. 1000% hogy nem higany volt,és benzol sem, mert az vízben oldhatatlan, de ez teljesen feloldódott benne (már ha került bele). Arra tippelek hogy valamilyen festett alkohol lehet, ezt a neten olvastam, és a hőmérő tulajdonságainál is azt írják, hogy rész alkoholt tartalmaz.


Egyébként ez az említett hőmérő: [link]

Régebben kishúgom fürdetésénél használtuk, mikor pedig már nem kellett a medencébe tettük...

Aki valamennyire jártas ezekben a dolgokban mit javasol ? Cseréljük ki a vizet, vagy nem számít ha belekerült az a piros cucc ? Egyébként a medencében van klór és algaölő, nem tudom ez számít-e valamit, de azért leírom.



2014. júl. 29. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi bajotok sem lehet tőle. Gondold el, kisgyerek fürdetésekor is használhattátok, kb 10 liter vízben, és nem történt vele semmi. Nem is engednék baba közelébe, ha veszélyes lenne.
2014. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez végül is logikus, de akkor nem szivárgott belőle az a cucc, vagy hogy mondjam...de köszi a válaszod :D
2014. júl. 29. 19:14
 3/5 anonim válasza:
Lehet venni egy speciális anyagot medenceáruházban ami semlegesíti a higanyt.
2014. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Higanymentes volt a hőmérő. :)
2014. júl. 31. 14:48
 5/5 anonim válasza:
Ha nem higanyos volt, szerintem nem kell aggódni!
2014. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!