Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire baj a habos vizelet?

Mennyire baj a habos vizelet?

Figyelt kérdés

az interneten szoktam nézelődni hogy mit és hogy együnk és az egyik cikkbe találtam hogy akinek a vizelete habos annak cukorbetegsége lehet vagy veseproblémája!

Eléggé megijedtem mert azt hiszem egy hónapja észrevettem egyszer hogy kicsit habos de mire már felhuztam a nadrágom addigra alig volt olyan és csak kicsit volt habos amikor kijött. Az egy hónap alatt nem nagyon figyeltem hogy habos e vagy nem, csak arra emlékszem hogy azt szoktam figyelni hogy milyen a színe mert ugye az a jó ha minél halvanyabb szinű. Most is elmentem pisilni és most is egy kicsit habos volt vagy olyan buborékos egy kicsit de hamar eltünt és mire felhuztam a nadrágom akkor már minimálisan volt habos. Eléggé megijedtem mert az interneten elég rossz dolgokat olvastam. Akkor van csak baj ha mindig habos vagy hogy van ez?



#habosvizelet
2014. aug. 4. 17:56
 1/4 A kérdező kommentje:
egyébként a vizeletem legtöbbször halvány, alig sárg mert próbálok figyelni hogy elég vizet igyak
2014. aug. 4. 17:58
 2/4 A kérdező kommentje:
azt elfeljtettem írni hogy fogamzásgátlót szedek (nem tudom lehet hogy ez is számír valamit) és most is voltam WC-n és amikor kijött akkor volt egy kicsit habos és utána mire töröltem volna addigra teljesen sima volt a víz és nagyon halvány színü volt
2014. aug. 4. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:
A habzás a vizeletben levő fehérje következménye. Hab viszont csak akkor keletkezik, ha levegő is belekeveredik, ezért féfiaknál könnyebb észrevenni. Fehérje viszont egészen minimális van csupán az "egészséges" vizeletben, egyes fehérje-kimutatási reakciók nem is tudják kimutatni (szulfoszalicilsav), még akkor sem, ha habzik vizeléskor. Ha tehát az évi rendszeres vizeletvizsgálatnál negatív az eredmény, akkor teljesen nyugodt lehet az ember.
2014. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom
2014. aug. 6. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!