Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meforalra az van irva, hogy...

Meforalra az van irva, hogy nem lehet rá alkoholt inni, de nekem 1 hét múlva lesz a lánybúcsúm és én ott akarok sokat inni, akkor mennyivel előtte hagyam abba a gyógyszert?

Figyelt kérdés
elég ciki lenne oda menni a dokihoz,hogy én most nagyon beakarook rúgni,mit kezdjek a gyógyszerrel?

2014. aug. 13. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, ez egy cukorbetegségre való gyógyszer, nem hinném, hogy fel lehetne függeszteni, mert teljesen felborítja a hormonháztartásodat. És az, hogy cukorbetegen be akarsz rúgni, hát ne haragudj... De csak saját magaddal szúrsz ki, ha a nászutadat a kórházi detoxikálóban töltöd.
2014. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aznap este nem veszed be a gyógyszert.
2014. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a gyógyszer miatt nem ihatsz, hanem a cukorbetegség miatt, amire szeded.
2014. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hol olvastátok, hogy cukorbeteg? Egy szóval se írta.
2014. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Szeretem az ilyen álszent hozzászólásokat, hogy rögtön le kell hordani és felelőtlennek minősíteni a kérdezőt. Nem kell ekkora tragédiát csinálni mindenből, egy csomó gyógyszerre rá van írva, hogy nem tanácsos alkoholt fogyasztani mellette. Muszáj ráírniuk, mert bármilyen probléma esetén ne legyen felelőssége a gyártónak. Nagyon nagyon ritka, hogy bármi adódik, de ha igen, az is általában már összetettebb problémák miatt.

A sógornőm is cukorbeteg, mégis iszik alkalmanként, ha együtt bulizunk. És egyből arra asszociálni, hogy a detoxban köt ki, az már túlzás. Szerintem semmi baj nem lesz, ha aznap az estit kihagyod. Mással is megesik, hogy fontos gyógyszereket kihagy, esetleg elfelejti bevenni, már régen rossz lenne, ha az élete múlna rajta.

2014. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mire szeded?

Ha ténylegesen cukorbeteg vagy, akkor konzultálni kell egy orvossal.

Ha csak inzulinrezisztenciára szeded, pl. PCOS miatt, akkor aznap este ne vedd be a gyógyszert. Azért nem szabad rá inni, mert behipózhatsz tőle.

És az alkohol mellé igyál vmi cukrosat is.

(Nekem ezt dietetikus mondta, persze azzal a megjegyzéssel, hogy azért ne forduljon elő gyakran).

2014. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan kérdezd meg a kezelőorvosodtól, elvégre legtöbbször egyszer van az ember életében leánybúcsú, bár ott sem kötelező nagyon berúgni, mi a csudának rosszul lenni, 1-2 pohárka is elég, ami meghozza a hangulatot.
2014. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok: nem vagyok cukorbeteg,hanem hyperinzulemiám van, ami azt jelenti,hogy amikor elmentem vércukor terhelésre éhgyomorra 5,3 volt, majd a cukros lötyi után 2 óra múlva 4,3 lett, aminek pedig nőnie kellett volna!

Eddig nem ittam és nem is áll szándékomba ezek után, de azért csak egyszer van az életemben lánybúcsúm! :) Meg persze a lagzi napján se veszem be akkor,mert ott is iszunk pezsgőt is!

2014. aug. 14. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!