Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van begyulladva a...

Miért van begyulladva a körmöm szélén?

Figyelt kérdés
A Bal lábam nagylábujján a bal oldali részén be van gyulladva. Volt egy kis köröm benövés de azt anyukám unokanővére aki körmös már kivágta, viszont valamilyen szinten még mindig duzzadt és kellemetlen néha. Ez előtt már kétszer volt ilyen, az első alkalommal csúnya volt és sebészeten vágták ki, a második alkalommal is csúnya volt de akkor a körmömet is levették. Most ki van vágva a köröm és nem is annyira csúnya és az első két esettel ellentétben most vadhús sincs rajta. Burow kenőccsel kenem. De nekem úgy tűnik nem fogja ez teljesen rendbe tenni, de akkor mit csináljak? Két ötletem van még, a Baneocin kenőcs illetve az ecetes borogatás. Szerintetek? :/ nem fogok még egyszer sebészetre menni elegem van már mindig fáj.. hiába az érzéstelenítő. Előre is köszönöm:/

2014. szept. 6. 09:00
 1/4 anonim válasza:
Sem a lábkörmön, sem a kézen nem szabad a körmöt bevágni a sarkoknál, mert folyamatos gyulladást idéz elő és bakteriálisan fertőződik. Mindig csak egy kicsit kell kerekíteni a sarkát a körömnek, de óvatosan. A gyulladásra jó az eredeti német svédcsepp, amit gyógyszertárba és drogériákba is lehet kapni, de népi gyógymódnak a nagymamám reszelt krumplit rakott az enyémre egy éjszakára. A svédcsepp alá vékonyan fel kell kenni egy kis körömvirág krémet, mert a csepp szárítja a bőrt. remélem tudtam segíteni, mert ez egy igen kellemetlen gond.
2014. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szamo77db ***** válasza:
Nekem már nagyon rég elkezdték leszedegetni a körmeimet, szintén a lábamon. A végső megoldás az lett, hogy felvágták a körömházam és a két szélét kegyetlenül kiírtották. Azóta keskenyebb lett a körmöm és nem nő be. Neked is egy ilyen végleges megoldást kellene csinálni és nem lenne vele gondod többé. Egyébként nekem a sebészek azt mondták, sosem szabad a körmök sarkát kivágni, csak vízszintesen az elejét és hadd nőjön magának.
2014. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
most pontosan hol van egy korom sarka? sak az elejet vagjam? ar hallottam h igy kell vagni de most ezek szerint oldalt nem is kell vagni? kkor elobb utobb nem benoves lesz belole ha ott nem vagjak? em ertem-.- isten verte egy allapot ez :@
2014. szept. 7. 01:06
 4/4 szamo77db ***** válasza:
Nem tudom jobban elmagyarázni, rajzolni kéne, de arra itt nincs lehetőség. Menj el a sebészetre és ott elmagyarázzák majd. És kérd, hogy csinálják meg a körömház irtást is, úgy mint nekem. Nem érzel semmit, ha az injekciót jó helyre adják!
2014. szept. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!