Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A héten el kell mennem vérvéte...

A héten el kell mennem vérvételre, de szörnyen parázok. Mivel nyugtassam magam?

Figyelt kérdés

Félek, hogy nem találnak elsőre eret, vagy ilyesmi..

Szörnyen rosszul voltam legutóbbi vérvételemnél is.. Meg utána olyan üresnek, gyengének éreztem magam.. :S


15/L


2010. jan. 20. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Odaérve kérd meg, hogy fekhess le, és úgy vegyék neked a vért. Vérvétel előtt, amikor elszorítja a karodat és keresi a vénát, akor szorítsd ökölbe a kezedet, így könnyebben eltalálja.
2010. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, azok nagyon gyakorlott nővérek, el fogják találni, csak ne nézz oda. Pár perc az egész, utána pedig üljél le, és igyál valami folyadékot. Előtte is ihatsz vizet, akkor jobban telítettek lesznek az erek. Túl fogod élni meglátod!
2010. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már fekve is ájultam el.. :( Mindkettő nagyon rossz számomra..

Főleg a tudat, hogy bennem van az a tű, és folyik ki a vérem, mi van ha belém törik.. :S

2010. jan. 20. 17:59
 4/11 A kérdező kommentje:
Vérvétel előtt szabad inni vizet? Kb fél litert.
2010. jan. 20. 18:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Beléd törik?? Ez baromság. Törtél már el tűt? Odahaza próbálj meg egyet eltörni - nem fog menni.


Vérvétel közben gondolj valami nagyon másra, vagy énekelj. Sőt, addig se gondolj a vérvételre, mert csak magadat túráztatod.

2010. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem csak szabad, hanem ajánlott is. Még éhgyomri vérvétel előtt is szabad vizet inni. Ráadásul könnyebbé teszi a véna megtalálását, mert telítettebbek lesznek az erek.
2010. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom, és így könnyebb vért venni.

(Bár kórházban amikor bent feküdtem, reggel 5kor, teljesen sűrű véremből vettek le kb 10 üvegnyit, és nem engedték, hogy igyak előtte....)

2010. jan. 20. 18:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Most otthonról mégy, és senki sem látja, mennyi vizet iszol előtte.
2010. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is féltem mindig a vérvételtől, főleg azok után, hogy 2004-ben és 2006-ban cukorterhelésen voltam, ahol 5-ször vettek vért, félóránként. Azóta is kiráz a hideg. De tavaly novemberben voltam újra, csak akkor pajzsmirigyet nézettem és szerencsére csak egyszer szúrtak. Igaz, hogy a vénámat nem találták meg, mert nem is látszik semmi, meg vastag a bőröm és nem akarta mellé szúrni. Így a kézfejemből vették, de sokkal jobb volt. Azóta nem parázok, mert nem fájt. Szerintem is igyál vizet előtte. Jót tesz. És ne izgulj, nem lesz baj.

17/L

2010. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, találnak eret, én magamat is meg tudnám szúrni, ha muszáj lenne. Egy gyakorlott nővérnek ez semmiség. A rosszulléted tisztán pszichés eredetű.
2010. jan. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!