Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőgyulladás lehet fertőző?

Tüdőgyulladás lehet fertőző?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mivel baktériumok és vírusok okozzák...
2010. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet, de nem mindegyik vagyis hogy ha te lkapod nem biztos hogy ha valaki megpuszil vagy ilyesmi akkor az is elkapja. Nekem is volt tüdőgyulladásom kórházban is voltam de nem votl fertőző meg akkor az orvosok is szólnak hogy fertőző, tehát nem mindenki adja tovább. 3 dokim volt és mindegyiktől megkérdeztem hogy hogyan kaphattam el mivel egyik reggel felkeltem és kész de előtt nem voltam beteg és azt mondják hogy akárhol meg a levegőben is benne van, de attól még te nem biztos hogy megfertőzöd a msákat én speciál senkit sem fertőztem meg nem kapta el tőlem senki sem.
2010. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. A tüdőgyulladás egyik legveszélyesebb típusáért felelős streptococcus pneumoniae baktérium is csak a legyengült vagy károsodott szervezetben képes elszaporodni és betegséget okozni (influenza szövődményeként viszonylag gyakori). Egészséges ember normális esetben nem betegszik meg, ha a szervezetébe kerül a kórokozó. Ugyanez igaz a tüdőgyuszi többi fajtájára is.
2010. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de az előttem szólót kicsit kiegészíteném. Igen, van sok fajta kórokozó, amelyik csak legyengült szervezetet támad, de ezzel ellentétben elég sok van, amelyik megfertőzhet bárkit. És minden gyulladás fertőzhet(persze van amelyik fertőzőbb, ezt virulencia faktornak hívják), kivéve az automimmunokat, amit meg ne akarj, mert az nem gyógyul meg soha, csak kezelni, meg esetleg kordában tartani lehet, ilyenkor az immunrendszered hibásodik meg, és a saját szövetek ellen indul harcba, de ezekeet nem baci, vírus vagy gomba okozza. Viszont a sima tüdőgyulladás igenis fertőz, de az kórokozófüggő, hogy mennyire. Pl. most itt ez a H1N1, ez is okozhat tüdőgyuszit, bármely más influenza is, és az előttem szóló írta a staphilococcust, amihez nem i skell annyira legyengülni, hogy elkapd, ez okozza a mandulagyulladások nagy részét is.
2010. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző előtti vagyok. Az első fele rendben van, lehet olyan kórokozó, amely tüdőgyulladást okoz egészséges embernél is, bár nem jellemző. Rendben. (Bár az említett H1N1 influenzavírus nem csak tüdőgyulladást, hanem olyan tüdőgyulladást okozhat, aminek a következménye súlyos tüdővérzés. De ez egy másik fejezet.)

Azonban én nem staphylococcust, hanem streptococcus pneumoniaet (pneumococcus) írtam. Ez a baktérium nem betegít meg egészséges embert, viszont a '18-as influenzajárványnál ez okozta a számtalan halálesetet, úgy, hogy az influenzavírus által legyengített, védekezésre képtelen szervezetet támadta meg. Staphylococcus okozhat mindenfélét egy egészséges embernél, nade tüdőgyulladást?? Kötve hiszem.

2010. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!