Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszer okozta gyomorfájásra...

Gyógyszer okozta gyomorfájásra megoldás?

Figyelt kérdés

A gyógyszer keményen megviselte a gyomromat és most fáj

Ilyenkor gyomorsavcsökkentőt érdemes szedni vagy egyéb gyomorkimélő gyógyszert?



2014. okt. 19. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

www.nomaflore.hu Én ezt ajánlanám. Nem vagyok orvos !

Nem javaslom a savcsökkentőt, mert mi történik,alakulhat ki, általában egy gyomorsav csökkentő szedésekor. A gyomorsav csökkenése miatt (gyógyszer miatt)a szervezet még több savat fog termelni és elkezdődhet egy másik gond,méghozzá az,hogy hosszú ideig vagy állandóan kell majd szedni sav csökkentőt. Persze bizonyos esetekben elkerülhetetlen a sav csökkentő szedése de ezt bízzuk az orvosra ne mi találgassunk.

Röviden ennyi.

2014. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen gyógyszert szedsz. HA rendszeresen kell szedned és nem tudsz másra váltani az orvos ír mellé gyomorvédőt, én pl. évek óta szedem a Quamatelt. HA csak eseti jelleggel szedted akkor a gyógyszer elhagyásával csökkeni fog a fájdalom. A NOrmaflorenak az égvilágon semm hatása nincs a gyomorra, a bélbaktériumokat rendezi antibiotikumkezelés után.
2014. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

A quamatelt megpróbálom majd, de a savcsökkentő eddig nekem mindig segitett ha gyomorsav problémám volt egyébként!

2014. okt. 20. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:
ha fáj a gyomrod, mert sok a savad, egyél főtt krumplit, főtt rízst, piritóst. minden ami felszívja a savat. Ne szedd a gyógyszert.
2014. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!