Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szaunában miért vannak az...

Szaunában miért vannak az emberek papucsban? Nem félnek a lábgombától? Ma rám szólt a szaunamester, hogy vegyem le a papucsot a szaunában, így nagy esélyem van a lábgombára, nem?

Figyelt kérdés
Azt mondta higiéniai okokból vegyem le. Ez érdekes, nekem papucs nélkül nem tűnik higiénikusnak. Amúgy benne van a házirendben, hogy papucs nélkül kell szaunázni. Nem értem, hogy miért? Elő szeretnék segíteni a lábgomba terjedését, vagy mi? Tényleg kötelezhetnek engem ebben a fürdőben a papucs levételére a szaunában, ha benne van a házirendben? De ha nem akarok lábgombát kapni? Más szaunában is így van?
2014. okt. 31. 21:19
 1/2 anonim válasza:
Nem a szaunában fogod elkapni a lábgombát, hanem az előtérben, hol viszont kötelező a papucs (pont emiatt). A papucsot meg azért veszed le, mert a ragasztóanyaga a magas hő hatására elkezd párologni, amit aztán szépen belélegzel. A fűrdőuhát meg a kipárolgó vegyszerek miatt nem viszed be.
2014. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Szaunában 85 fok felett van. Kicsi az esély rá, hogy megfertőződj.
2015. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!