Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én 2. tip cukorbeteg vagyok/in...

Én 2. tip cukorbeteg vagyok/inzulinos/ tudomásom szerint ez fogyatékosságnak számít! Jár-e nekem fogyatékossági támogatás?

Figyelt kérdés
Az adókedvezményről tudom hogy jár,a fogyatékossági támogatással nem vagyok tisztában!
2014. nov. 16. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Ha inzulinos vagy, akkor 1-es típusú. (A 2-es tablettás)

Inzulinosoknak jár tartós betegség utáni adókedvezmény, jelenleg havi 5075 Ft. Háziorvostól kérj igazolást.

[link]

Az igazolás nagyjából így néz ki, külalakban lehet eltérés, de adattartalma szükséges:

[link]

2014. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs, kérdésedre nem pontosan válaszoltam.

Úgy gondolom, hogy amennyiben felnőtt vagy, akkor csak adókedvezmény jár.

Gyermekek után az emelt családi pótlékkal alanyi jogon több kedvezményt lehet igényelni, viszont ők kiesnek az alább felsoroltak köréből:

[link]

2014. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Felnőtt vagyok gyermekem már nagykorú,csak azt hallottam hogy az adókedvezményen kívül is jár az inzulinos cukorbetegeknek fogyatékossági támogatás!Erre lennék kíváncsi mielőtt a kincstárhoz fordulnék!
2014. nov. 17. 20:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Felnőttnek nem jár. 18 év alatt jár MÁK kártya meg közgyógy.
2014. nov. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!