Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszuntetni a...

Hogyan lehet megszuntetni a horkolást? 35N vagyok és nagyon zavaró.

Figyelt kérdés
horkolás

2014. nov. 21. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg orrsövény-ferdülésed? Az lehet oka! A horkolás nemcsak zavaró lehet,hanem légzéshiba is,oxigénhiányos állapot léphet fel alvás közben. Én elmennék a fül-orr-gégészetre a biztonság kedvéért.
2014. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a választ. És ha esetleg orrsovény-ferdulést állapítanak meg, lehet kezelni valamilyen módon?

Tudom, hogy orvoshoz kellene fordulnom, csak egy kis biztatást próbálok itt osszeszedni, ugyanis irtózom az orvosoktól, kórházaktól, rendeloktol, eddig még soha semmi bajom nem volt, legfeljebb influenza miatt fordultam orvoshoz. Koszonom.

2014. nov. 21. 08:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Már 100 fórum volt itt, olvasgasd el a korábbiakat. A horkolás nem betegség kedves első, sajnos 100%-os gyógyír nincsen rá. Én is megszüntetném magamnak, de semmi értelmes megoldást nem tud rá senki. Mindenki azt írja külön kell aludni és ennyi. A műtét 50%-os van akinek semmit nem segít, van aki utána csak betegen fog horkolni, kollégám is elment, megállapították, hogy semmi baja, de ha akar vegyen valami gépet 100ezerért.
2014. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Létezik erre műtét, egy kis lemez protézist tesznek be a gége fölé.
2014. nov. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem menybe a patikába vegyél rá egy ilyen kis tapaszt a orrodra azt jó lesz ha nem probáld meg hogy a hátadpn alszól és el forditod valla melyik irányba a fejedet.
2014. nov. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5. válaszoló!!!!

Te, vagy ismerosod, próbálta már ezt a tapaszt? Én vettem egy torokba fújható spray-t, az valamit enyhített a dolgon, de még mindig horkolok, csak már nem annyira hangosan és gyakran. Még nem régóta hsználom. Lehet, hogy tobb ido kell neki?

2014. nov. 21. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as! De igen,lehet betegség,rendellenesség is a háttérben! Az orrsövény ferdülését pedig műteni kell,ha arról van szó. Nem egy ismerősömnél ez volt a gond és megoldódott. Ráadásul a párom orvos én is eü-s,hidd el tudom,miről beszélek.


Az,hogy a fejét elfordítja alvás közben,nem megoldás. Egyrészt álmodban nem tudod kontrollálni,másrész ezt a nyaki gerincnek nem a legkedvezőbb helyzet.


Kérdező! Természetes,hogy az ember nem szereti ha piszkálják,de azért az orvostól csak úgy alapból "irtózni",kicsit túlzás és gyerekes,főleg,ha ahogy írod,nem is voltál még beteg szerencsére. Szerinted azért vannak,mert kéjelegnek azon,hogy neked bajod van és alig várják,hogy fájdalamat okozzanak? :D:D:D

A tapszról annyit-ha egyről beszélünk-hogy az olyan,mint a sportolók orrtapasza,igazából csak nagyobbra nyitja az orrlyukat,hogy több levegő áramoljon be.

én akkor is azt vallom,hogy a probléma okát kell megszüntetni,tüneti kezeléssel csak ideig-óráig javul a helyzet.

2014. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!