Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy egy műtét...

Mitől függ, hogy egy műtét után kell-e otthon véralvadásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati műtétem volt, vérátömlesztésre is szükség volt. 4 napot voltam utána kórházban, aztán itthonra csak gyomornedv-ellenálló tablettát kaptam (astrix).

Pár ismerősöm kérdezte, hogy szedek-e véralvadásgátlót. Nem kéne szednem? Vagy nem mindig kell?


2014. dec. 2. 22:42
 1/6 anonim válasza:

Helló!

Nem vagyok orvos, de én két hónapig voltam gipszben, azalatt minden nap + 1 hét véralvadásgátló injekciót javasolt a dokim. Ha neked nem mondták akkor talán nem is kell, de ha biztos akarsz lenni inkább egy szakorvost kérdezz meg!

2014. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát abban bízom, hogy nem csak elfelejtették felírni, hanem tényleg nem kell. Csak az ismerősök ültettek a bogarat a fülembe... :)


Nekem mondjuk nem kell szigorúan feküdnöm, csak "kímélő életmód" kell.

2014. dec. 2. 23:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Az Astrix más néven Aspirin protect véralvadásgátló gyógyszer.A gyomornedv ellenálló tabletta azért van ráírva,mert az a műanyag kapszula amiben a rózsaszín gyógyszer van,nem oldódik a gyomorban.
2014. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a térdműtétem után kellett volna otthon injekcióznom a hasamat, fel is írták, de nem voltam hajlandó magamat összeszurkálni, így teljesen ki is hagytam. Semmi nem történt.
2014. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
67%

4


Véleményem szerint az a saját felelőtlen döntésed volt és csak szerencséd nem ütötte fel a fejét -legalább is eddig- annak elmulasztása. Nem kéne a saját példáddal buzdítani azokat akik szintén félnek megszúrni magukat! A kórházban a betegek között rémtörténetek keringtek erről. Olyat is hallottam, hogy valaki szintén nem szúrta magát aztán fél évre rá, hogy meggyógyult el is vitte a trombózis, de nem csak a végtagját hanem az életét! Nem véletlenül írják fel az orvosok!

2014. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor megnyugodtam, hogy ez jó gyógyszer. :)

Nekem is volt már, hogy nem vettem be gyógyszert, de azért ilyen esetben nem kockaztatnék.

2014. dec. 3. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!