Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bizonyos szituációkban nem...

Bizonyos szituációkban nem tudom, mi történik, velem mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Körülbelül 14 éves koromban vettem ezt észre magamon, hogy ha pl. vakidegen hív fel telefonon a vérnyomásom az egekbe szökik és még levegőt is nehéz veszem, vagy pl. egy szimpla orvosi rendelőben történő vérnyomásmérésen akár 190 re is felugrik a vérnyomásom otthon nyugalmi állapotomban pedig 110. Egy normális állásinterjún, amikor tökre rendesek velem annyira izgulok, hogy még a hangom is elmegy és lüktet a fejem teteje, szinte hallom a szívverésem. A vérnyomásom többször mérve felcsatolható EKG-val normális tehát nem tudom mi a probléma, de most már nagyon kellemetlennek érzem, és egyszerűen ordítani tudnék miért, mitől lettem ilyen. Gyakran riogatnak azzal, hogy ez pánikbetegség, vagy valami mása minek nem tudom a pontos nevét csak annyit, hogy ilyen szituációkban baromi sok hormon kerül a vérekbe

2014. dec. 4. 14:01
 1/3 Misszabza ***** válasza:

Szia !


Velem is ilyesmi van!

Ez ilyen szorongás, és igen köze van a pánikoláshoz is !

Érdemes lenne pszichológushoz menni !


Én most fogok majd januárban, igaz nekem sokkal komolyabb ettől és más problémám is van , de pánikbetegség az ok.

Nálam is ugyanez van, ha ismeretlen hiv fel telón, mindig átadom páromnak hogy ő vegye fel, mert én valamiért nem merem :( és dobog a szívem mint állat...


Az orvosi rendelős az sokaknál van ez az ún. fehérköpeny-szindróma (tehát az orvosoktól való tartás, szorongás) nálam is jelen van, bár ezen már tudatosan tudtam javítanI... AMÚGY mindig magas vérnyomást mért ott 140/90 -et(már lassan azt hitte hogy magas vérnyomásos betegségem van, aztán mondtam neki hogy indulás előtt otthon mértem és normális, mint ami szokott is lenni 120/70 körül...aztán már sokadik alkalommal sikerült elérnem hogy normális maradjon a vérnyomásom amint bementem(persze ugyanugy izgulok mielőtt bemegyek, de ha már bent vagyok le tudom nyugtatni magam kicsit) :)


Én kb mindentől szorongok, félek, utcára se merek egyedül menni csak párommal szinte, egyszerűen lámpalázas leszek de durván ha tömeg előtt kell megnyilvánulnom, társaságba se tudok annyira beszégletni ,barátkozni csak azokkal akiket már ismerek, félek megszólítani ,kérdezni bárkit :/ Ez az önbizalom/önbecsülés hiány jele is főként, és ez még párosul ilyen buta pánikkal... persze ezt kezelni kell szakemberrel, mert ha egyedül nem tudod leküzdeni akkor csak súlyosabb lesz!


Én most januárban megyek pszichoterápiára is kezeltetni a szorongásaimat, félelmeimet, fóbiákat.

2014. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Misszabza ***** válasza:

Most olvasom hogy valamit 2x is leirtam, sorry :D


Ennyire azért nem vagyok beteg, csak több mindenre figyeltem egyszerre közben :)

2014. dec. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valamilyen endokrinológiai problémád lehet, érdemes lenne egy jó szakemberhez elmenni, nem egy mezei endokrinológushoz, mert az felír olyat, amire semmi szükséged, de legalább még beteg is leszel tőle.
2014. dec. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!