Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális ez a meztele...

Mennyire normális ez a meztelenkedős életforma 13 éves gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősőm (lány) akihez mikor átmegy a jó barátnője, együtt mennek fürdeni, simán levetkőznek pucérra egymás előtt, mindkettőjük szerint ez normális, és én vagyok a szégyenlős, mert ez a dolog nekem bizarr, én külön öltözök és fürdök, jól elzárva a külvilágtól.

2014. dec. 10. 12:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
...és még ők vannak felháborodva, mikor a nagy melegben másnál alszanak, hogy miért kell pizsama, egy szál bugyiban is lehet aludni.
2014. dec. 10. 12:15
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Az ismerősödnek ez normális. Neked nem. Ilyen a világ.
2014. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A kezdetektől az 1800-as évek második feléig nem létezett fürdőruha. Az emberek egymás előtt mezítelenül fürödtek.

A hálószobában pedig mi az a dolog, ami megtörténhet bugyiban vagy anélkül, de nem történhetik meg pizsamában vagy hálóingben?

A világ számos pontján üzemelnek nudista strandok, sőt nudista városka is van. Ott a legkisebb textil is illetlen viselet. S nem erkölcstelen emberek azok, akik ezeket látogatják.

2014. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ők nem nudisták....és ez már 2014.
2014. dec. 10. 12:29
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Azonos neműek között szerintem normális. Hiszen egy uszoda öltözőjében, zuhanyzójában is látsz meztelenül másokat, akik ráadásul még idegenek is és nem is a barátnőid.

Szóval nekem nem fura. Az sem zavar, ha fürdök és közben bejön egy barátnőm beszélgetni.

De nálam ez csak lányokkal képzelhető el. Nyilván fiúk előtt teljesen elképzelhetetlen, hogy meztelenül mutatkozzak.


De az is érthető, ha te szégyenlős vagy és nem akarsz mások előtt mutatkozni. De akkor tesi órán is elbújva öltözöl át?

2014. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Még az is eszembe jutott, hogy járok fitness közponba is, ott is idegenek idegenek előtt öltöznek át és a zuhanyzó is úgy van, hogy nem külön fülkék, szóval lehet egymást látni.

Szerintem azért nem jó a túlzott szégyenlősség, mert akkor ilyen helyeken mit fogsz csinálni?

2014. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Egy tornaóra előtt átöltözni más, mert ott rajtam van a bugyi és a melltartó, amiket nem cserélek le.

Az uszodában is megoldom, ha át kell öltözni teljesen, de azt lehetőleg úgy, hogy mások ne sokat lássanak belőlem.

2014. dec. 10. 12:38
 8/17 A kérdező kommentje:
A fitness termesen még nem gondolkoztam ...igazad lehet.
2014. dec. 10. 12:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem baj egyébként, ha nem akarsz meztelenkedni. És sem szoktam direkt meztelenül mászkálni mások előtt. De ha muszáj pl. uszodában, akkor sem érzem magam kellemetlenül.
2014. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Vannak szégyellősebb emberek és kevésbé azok. Te (meg én is amúgy) nyilván előbbi fajta vagyunk. Viszont az, hogy az ismerőseid ennyire szeretnek pucérkodni, az kissé több, mint normális.

Normális még az, ha nincs valakinek nagyon gátlása, és ha muszáj más előtt vetkőznie, fürödnie, akkor mindenféle nyafogás és lelki traumák nélkül megteszi.


De az, hogy direkt keresi az alkalmat, hogy más előtt meztelen legyen vagy mást lásson meztelenül, az már több, mint normális, ott már vagy valamiféle magamutogatás játszik, vagy túlzott kíváncsiság, vagy perverzitás...

2014. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!