Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ferde a hátgerincem, tudnátok...

Ferde a hátgerincem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
10 éves koromba lett megállapítva,hogy ferde a hátgerincem, valamint az egyik lapockám lejebb van (szerencsére ezen sikerült segítenie egy magán csontkovácsnak) viszont a hátgerincem ferde és mondta hogy azon nem tud sajnos segíteni. Voltunk 2 orvosnál is akik talpbetétet adtak (a csontkovács mondta, hogy semmit se segít). 2,5 évig jártam gyógytornára, becsülettel csináltam is de csak rosszabbodott. nem tudom pontosan megmondani, hogy hány fokosan ferde, de olyan, hohy éppen hogy csak. Barátnőm hord korzetott de neki sem segít. Egyéb ajánlás? Nagyon megköszönném ha segítenétek!!! Jaj és elfelejtettem írni, hogy az egyik lábam 1cm-re rövidebb volt mint a másik (ezáltal nem is egyformák ami nagyon bánt) de szerencsére a csontkovács azt is helyre tudta tenni. 15/L

2014. dec. 12. 18:20
 1/9 anonim válasza:
Az orvosok mit mondtak?
2014. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyógytorna, fűző, műtét. Műtét csak súlyos esetben és az egyik legbrutálisabb műtétnek számít.


[link]

2014. dec. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát az orvosok azt mondták, hogy tornázzak. Jártam rendeszeresen gyógytornára, becsülettel csináltam is, de csak rosszabb lett. 2 év után még mindig csak azt mondták járnak, járnak, pedig nem volt értelme. 2 orvosnál is voltunk de mind ugyan azt mondta. Az egyik orvos MAGA megmondta, hogy írhat fűzőt, de nem fog segíteni, max fél évig nem lesz rosszabb, de örök életbe nem hordhatom. Úszást ajánlották még. Ez nálam sajnos inkább öröklet, mint rossz testartás. Bár testartásom sem volt a legjobb, de mára már sokat javítottam rajta.
2014. dec. 16. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyelj.. Budapest! Feri bácsi! Neten nagyon elterjed a neve, itt is többen írták, én is innen tudom neked ajánlani. Ő készíti Magyarorszon a legjobb fűzőket, valakinek a blogját is olvastam, ő is máshol csináltatta először, nem Pesten és az nem használt neki, csak romlott. Itt nem fognak elküldeni a _____ba mint sok helyen.. Van egy terápia is, amit csak ott tudsz megtanulni.

Te

[link]

2015. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi véletlenül elküldtem és lemaradt, hogy:

azon az oldalon mindent megtalálsz erről a témáról.. :)

Ami hasznos lehet(itt): [link]

schroth terápia, az a bizonyos terápia amit Pesten tanítanak :) (én úgy tudom hogy csak pesten)

2015. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ajántatot!

Sajnos a terápia nem fog menni, mert külföldről vagyok. Nem hiszem,hogy el fogok tudni járni Pestre (több, mint 3 órára lakok)

2015. jan. 6. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem többen otthon végzik.. betanítják, ha minden igaz.. :)
2015. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gréti10 válasza:
Én is 3órára lakok B.Pestről és én is Feri bácsohaz járok.A tornát betanítják és az othon végezhető a fűző sokkal jobban néz ki mint a többi,és segít is. Vannak táborok is,bulik amit korzrtteseknek csinálnak.
2015. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia. Most nem azért,hogy az orvost védjem vagy a gyógytornászt ,de nem tudom,hogy azt elmondták e hogy a gernicferdülés addig rosszabbodik amíg a csontosodás be nem fejeződik utánna már nem. Mivel a hátigerinc szakaszod érintett ezért ezt még jóval nehezebb korrigálni mivel vele együt az egész mellkas is elfordult, tehát van egy bordapúp és egy bordavölgy, amit nagyon nehéz a helyére tenni. Nem tudok neked más javasolni csak annyit,hogy magán gyógytornászt keress fel és akkor heti kettő három torna, addig amíg be nem fejeződik a csontosodás. De ha fűzőt kapsz akkor meg még többet kell tornázni, mivel alatta az izmok elgyengülhetnek, ha nem figyelsz oda a tartásodra, miközben viseled.Ha a végtaghossz különbséged még mindig fent áll akkor az is lehet hogy az okozta a gerincferdülést, de ez jobban ki kéne vizsgáltatni.Sok szerencsét.
2015. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!