Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbeteg rendszeresen eszik...

Cukorbeteg rendszeresen eszik édességet, mégis jók a cukrai?

Figyelt kérdés

Egészséges vajon az, hogy 1-es típusú (inzulinos) cukorbeteg napi szinten eszik édességet, pl. túrórudi, reggelire fonott kalács, nyáron minden nap 2 gombóc fagyi, de mégis teljesen jók az eredményei.

Azzal magyarázza, hogy mindig bead annyi plusz inzulint magának, hogy a cukra ne menjen fel, tehát ugyanúgy él, ahogy az egészséges emberek, csak ha édességet eszik, beadja pluszba az inzulint.

Ha ez ilyen egyszerű, miért tiltják az orvosok az édességevést a cukorbetegeknek? Miért keserítik meg akkor az életüket?



2014. dec. 12. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még gyógyszert sem szedek, de cukorbeteg vagyok. Amit írsz, - ha túlzásoktól mentes -, teljesen megszokott.

A cukorbetegnek nem kell lemondania semmi élvezetről, csak bizonyos szabályokat kell betartania.

Szénhidrátra szükség van, csak nem mindegy milyent, mennyit és mikor fogyasztunk. A lényeg az, hogy el kell kerülni azt, hogy gyorsan emelje meg a vércukorszintet.

A kalácsot most átugrom, nem akarok hülyeséget írni. A fagyiról: Glikémiás indexe 61 (tejszínes). A zsírtartalma lassítja a felszívódást. Két gombócból bevitt kalória egy 75 kg-os ember esetében 8 perc kocogással elégethető.

Amennyiben étkezés után fogyaszt valaki édességet, a szervezete már "el van foglalva" annak az emésztésével. Így a cukorbeteg számára nem mindegy, hogy csak fagyit eszik, étkezés előtt, vagy után fogyasztja.

A túródesszert is zsíros.

Gyakorlott cukrosok nagyon jól tudnak "játszani" az inzulinadagolással. Persze nem lehet mindent így "kiütni", túlzásba vinni.

2014. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

hát nem tudom..

én nem játszom az oroszlán bajszával, pedig amíg alszik, olyan kedves állat..

jobb a békesség. nem eszem kalácsot, fagyit, és nem lövök be feleslegesen többet..ez valahogy olyan értelmetlen számomra...


persze ez én vagyok, más másként él.

egy életem van, próbálom jól beosztani. fagyi nélkül. pedig milyen fínom a friss foszlós mazsolás fonottkalács kakaóval..csak nem nekem...és még mi mindent nem eszem a nyugodt élet reményében.

2014. dec. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De mi értelme az életnek, ha örök lemondással jár? Ha nem lehet elmenni egy születésnapra, egy esküvőre, barátokkal egyet reggelig bulizni? Ha Szilveszterkor nem lehet jókedvig pezsgőt vagy bort inni? Vagy egy koncerten a barátokkal sörözgetni? Mindig számolgatni és mérni, ez szerintem nagyon rossz és egyhangú élet lehet, egy börtön.

Szerintem a cukorbetegséget lehet rugalmasabban is kezelni, ha megkapja a szervezet, amire szüksége van (inzulin) és hozzá az étkezések megfelelőek, akkor szerintem okosan is lehet ezzel élni egészségesen.

2014. dec. 13. 09:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a szövődmények kialakulása is nagyon egyénfüggő. Hiszen orvosok mondják, hogy van, akinek a jó cukrai mellett is megjelennek a szemfenéki elváltozások, vagy veseproblémák, van, akinek meg a 10-es cukrai mellett is 40 éve tünetmentes cukorbeteg.
2014. dec. 13. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok 8 éve, és eszek mindent, csak mindent kiszámolok, ahhoz adagolom az inzulint (persze nem extrém mértékben). Sok cukorbeteg ismerősöm van, nekem vannak a legjobb vércukraim :))
2014. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy meg hülyeség, hogy ez börtön. Kb. fél év max és olyan lesz, mint az esti fogmosás, rutin az egész.
2014. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!