Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért félek beszedni tablettát?

Miért félek beszedni tablettát?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a doki felírt antibiotikumot és nagyon nagy szemű.. félek hogy félrenyelem és meghalok tőle :(

2014. dec. 17. 11:54
1 2
 1/15 HUN_Sector ***** válasza:
Vedd be valami jó vivőanyaggal. Van most egy gyógyszertári gél is (nem minősül vénykötelesnek), amely segít bevenni a tablettát, vagy csak jó sűrű gyümölcslevet használj (pl őszibarack), amitől síkosodik a nyelőcsöved. Így pár korty a bevétel előtt, majd egy nagy korty a gyógyszerrel és gond nélkül lecsusszan.
2014. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én ketté szoktam törni, a legtöbb antibiotikumnál direkt van egy csík közepén ezért
2014. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
a víz is jó erre a célra?
2014. dec. 17. 12:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó a víz is! :) ... de ezt úgy írjátok, mintha víz nélkül vennétek be a gyógyszert... mellesleg gyümölcslevekkel és más folyadékkal a vízen kívül nem javallott bevenni, mert előfordulhat, hogy valamelyik hatóanyaggal gondot okoz... vedd be vízzel ;)
2014. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Gondolom azért félsz tőle, mert valamelyest tisztában vagy vele, hogy az antibiotikumhasználat rengeteg esetben indokolatlan, fölösleges.


Az okozott mellékhatások végett viszont gyengébb leszel, esetleg betegebb.

2014. dec. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Garatgyulladasra kaptam
2014. dec. 17. 14:16
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy fölöslegesen mérgeznéd magad vele.


Főleg, ha azt sem tudja biztosan a doki, hogy baktérium vagy vírus okozza. Azt, hogy milyen baktérium, már végképp nem tudhatja. Tehát vaktában lövöldözni antibiotikumokkal... igazából a páciens issza meg a levét.


Mindegy, én már erre gyúrok :D


[link]

2014. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor nyugodtan abbahagyhatom? ma vettem be először egyet délben
2014. dec. 17. 14:29
 9/15 anonim ***** válasza:
Nehogy abbahagyd,nem viccből írta fel neked az orvos.
2014. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem viccből írta fel? Hanem?


Hanem mert ezt tanulta az egyetemen, ehhez ért és nagy ívben tesz arra, hogy közben szétcseszi a beteg bélflóráját.


Igen, abba lehet hagyni. TBC esetén nem írnám ezt, de egy kis garatgyulladásnál.. aminél fogadjunk, hogy nem is volt előzőleg tenyésztés.. sőt, még akár vírusos is lehet (mondjuk van ennyire inkompetens, láma orvos) ...


Fölösleges. Meg amúgy is, gyógyszert szedni amíg nincs is meg a napi c-vitamin és d-vitamin bevitel? 5000-10 000 mg illetve 5000 - 10 000 NE ? Addig nem betegről van szó, hanem vitaminhiányosról. Akkor nem antibiotikummal kell lezúzni a testét, hanem vitamint pótolni. Nem? Dehogynem..

2014. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!