Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a gargalizálás?

Mi az a gargalizálás?

Figyelt kérdés
2014. dec. 30. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Amikor egy kicsi folyadékot tartasz a garatodban (majdnem lenyeled, de mégsem), és lassan fújod ki a levegőt, ezért a folyadék elkezd buborékozni a torkodban, És a végén kiköpöd.

Kb.


Sajnos én csak gyerekkoromban tudtam megcsinálni, ma már nem...lemegy a folyadék a torkomon. pedig jó lenne néha.

2014. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Látom, te sem a tévémacin nőttél már fel. :)

Folyadékot a szádba veszed, fejed hátrahajtod, a torkodba engeded, de közben folyamatosan leheled ki a szádon a levegőt, amitől a folyadék a torkodban fog bugyborékolni anélkül, hogy lemenne. Olyankor használják, ha valamilyen folyadékkal át kell mosni a torkodat, viszont meginni meg nem feltétlenül kellene.

2014. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat azért kérdeztem mert fáj a torkom és sok helyen írták hogy jó meg az összetevöit visuont egy oldal sem tett említ3st hogy hogyan kell használni

Amügy torokfájás ellen valami?

2014. dec. 30. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

szia!


A sós vizes gargalizálás állítólag jó, de mint írtam, én nem tudok gargalizálni.


Amit én tettem magamért 3 napja: megittam egy cent mentapálinkát, próbáltam a garatomnál tartani, sok szegfűszeget rágcsáltam (hatásos, de nagyon csíp), bevettem este reggel egy-egy szem Kalmopyrint (nekem lázam is volt), megittam rengeteg teát, megettem egy piros grapefruitot, és állig betakarózva kiizzadtam. Másnapra majdnem teljesen elmúlt a torokfájásom.

Harmadnapra pedig meggyógyultam :)


Hozzáteszem, nekem krónikusan gyulladt a mandulám kb 5 éve, úgyhogy már nagy gyakorlatom van benne

2014. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem hálistennek nincs lázam és be se rekedtem viszont a torkom nyelésn3l nagyon fáj és az prrom is folyik de ma ittam egy csomó teát kamillát is ( most is azt iszok) csináltam inhalálást 3s aspirin plus c is idtamremélem holnapra jobban leszek
2014. dec. 30. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Én gyakran csinálom mert idült garatgyulladásom van,mindig piros a torkom és sokat fáj!Javasolom a langyos kamillateás gargalizálást,nekem nagyon bevált!Próbáld sós vizzel is,hatásos!Hajtsd hátra a fejed,engedd mélyen a torkodba, és engedd ki lassan a levegőt,buborékoztasd jó hosszan! 2dl-el szoktam naponta háromszor!Én közben kicsit kinyújtom a nyelvem,akkor teljesen nyitva a torkom és leengedem a gégémig!
2015. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!