Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám visszaállítani...

Hogyan tudnám visszaállítani az alvási ciklusom?

Figyelt kérdés

Mindig ha szünidő van akkor általában egy pár órával tovább alszok a szokásosnál. Ez ahhoz vezet, hogy elérek odáig, hogy felkelek délután 2, 3, 4, 5 stb. órakor. Ezek után meg ha fel kellene kelni reggel normálisan abszolút képtelen vagyok rá vagy ha felkelek valahogy akkor egész nap egy hulla zombi vagyok és csak eszetlenül bámulok ki a fejemből. Már az általános iskolás éveim óta mindig így vagyok. Hogyan tudnám tudatosabban kontrollálni az alvásom? Milyen módom érhetem el legalább a szünidő végére, hogy normálisan keljek fel és ne legyek egész nap annyira hulla?

17/F



2015. jan. 3. 04:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én is így vagyok ezzel. előbb kell kikapcsolni a gépet telefont is és lefeküdni. mintha olyan egyszerű lenne.. tudom. ha nem megy sehogysem az alvás igyál citromfű teát ez segít alvás gondokban. vagy kamilla tea. nekem az is segített.


vagy kelj fel hamarabb mondjuk 1 kor legyél hulla egész nap és el tudsz aludni időben. még 1 alvást próbálhatsz aztán mehet élesben :D

sok sikert.! :)

2015. jan. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Sehogy. Amikor majd mész suliba, az adrenalin segít aktívnak lenni délelőtt.

De fölösleges evvel előtte levő napokban próbálkozni, csak megerőszakolod a szervezetedet.

Ha nincs kötelező tennivaló, akkor a szervezet alkalmazkodik az időjáráshoz, frontokhoz, amikor a legalkalmasabb neki az alvás. Esőben pl. képtelenség felkelni, ha nincs halálosan fontos dolga az embernek.

Mikor fekszel le?

2015. jan. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A következőhöz kellene még két hét: folytatod a sorozatot, minden nap egyre később fekszel és kelsz, amíg körbe nem érsz.

A másik módszer az lenne, hogy lassanként egyre korábnban fekszel.

Mivel azonban ennyi időd már nincs, így azt javaslom, hogy holnap kényszerítsd magad négykor-ötkor kelni, és dél körül feküdj vissza néhány órára. Este aztán lefekszel abban az időben, amikor majd le kell feküdnöd.

2015. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

3: Ez a legrosszabb erre. Tapasztalat. Jelen pillanatban 24 órája vagyok ébren..:)

a bélflórán nagyon múlik a bioritmus. Én amikor a Multilac probiotikumot szedem, akkor mindig eset nagyon elálmosodom, és el is alszom, és reggelig alszom.

De a kúra után pár nappal visszaáll.

2015. jan. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
* nem eset, hanem este :)
2015. jan. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!