Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, hogy 29 évesen...

Normális, hogy 29 évesen hirtelen elkezdtem őszülni? Lehet tenni valamit ez ellen?

Figyelt kérdés
2015. jan. 8. 10:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez genetika! ez ellen nem tehetsz semmit, csak a hajfestést. Sógornőm 40 éves korára teljesen hófehér hajjal élt
2015. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez ad valami táppontot:

[link]

2015. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Titusztitusz ***** válasza:
26%
Nem normális dolog valszeg...(Hacsak persze nem genetikai eredetü a jelenség...)Az őszülés oka legfőképpen az, hogy elégtelen a hajhagymák vérellátása, ennek oka a legtöbb esetben az ELTUNYULT ÉLETMÓD...Szóval ha tenni akarsz az őszülés ellen, ajánlatos dolog MINNÉL INTENZÍVEBB sportolásba kezdeni, olyan sportba, ami alaposan felpezsdíti a vérkeringést...Ezen módon látványos eredményeket lehet elérni...
2015. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok eltunyult, rendszeresen járok úszni.
2015. jan. 8. 10:35
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Nő vagy? Vagy férfi? Sok férfi már korábban is el kezd őszülni és van, aki később, 40-50 év felé.

De szerintem az átlag az olyan 30 éves kor körül van. Mit gondolsz, miért festeti olyan sok nő állandóan a haját? :)

2015. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét a rokonságban, ha találsz ilyet aki korán őszült génjeidben van
2015. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Titusztitusz ***** válasza:
22%
Az úszás kevés...Inkább olyan sportot válassz, amit lehet MAXIMÁLIS intenzitással, és rendkívüli terheléssel végezni, mint pl. a futás, vagy a kerékpározás, esetleg a testépítés...Ez esetben egyrészt javul a fejbőr vérellátása, másrészt pedig a különböző jótékony hatásu hormonok felszabadulása is fokozódik a szervezetben...A két dolog együttes hatása pedig egy bizonyos terhelési szint fölött már képes meggátolni, avagy akár vissza is fordítani az őszülést még idősebb korban is...
2015. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Heti ötször másfél óra úszás kétlem, hogy kevés lenne. Több/más nem fér bele az időmbe. Ezt szeretem. Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a mozgáshiányhoz, hidzen rengeteget mozgok.


Amúgy nő vagyok.

2015. jan. 8. 10:59
 9/23 Titusztitusz ***** válasza:
0%
A "keveset" nem úgy értettem ahogy te...De akkor pontosítok:Az INTENZÍV szón nem ÖNMAGÁBAN a gyors mozgást értettem, hanem a MEGTERHELŐ fogalmat...Mondjuk az tény, hogy az úszást is lehet gyorsan csinálni, meg lehet kifulladásig is csinálni, csak az a gond, hogy ez a tevékenység NEM MOZGATJA ÁT ALAPOSAN AZ EGÉSZ SZERVEZETET, csak az igénybe vett néhány izomcsoportot, másrészt pedig az úszás jóformán TERHELÉS NÉLKÜLI mozgásformát jelent...(Ezért is szokták ajánlani pl. olyanoknak, akiknek a csontozata, meg az izületei nem bírnának el nagyobb igénybevételt...)Viszont az őszülés, és a szervezet eltunyulása elleni harc másfajta mozgásformát igényel...Olyat, ami nemcsak gyors mozgásforma, hanem közben a szervezetet ERŐSEN MEGTERHELŐ is...Hogy lásd a különbséget:GYORSAN lehet mozgatni a karodat is fel alá, mondjuk percenként akár 100-szor is, mégsem lesz semmi különösebb egészségvédő hatása, mivel a gyors mozgatás közben nincs terhelése a karnak, csak "üresben" mozog...Viszont ha kézbe veszünk mondjuk egy 8-10 kilós súlyzót, és így mozgatjuk a kart fel-alá percenkénti 100-as szériaszámmal, AKKOR már igencsak intenzív terhelést kap a szervezet, és a vérkeringés...(Persze mivel te nő vagy, inkább ne ezt a mozgásformát próbáld ki, mindezt csak példaként említettem most...)Szóval mondom:Próbáld ki inkább a megerőltető futást, avagy kerékpározást, de ezeket aztán tényleg végkimerülésig, és fokozatosan, folyamatosan emelve az intenzitást örökösen...Ugyanis ha megállsz valamikor egy mégoly magasnak tűnő terhelési szintnél is, akkor a szervezet RÖVID IDŐN BELÜL HOZZÁSZOKIK az adott terhelési szinthez, és ezután már erősen lecsökken az egészségvédő hatás...
2015. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

2-es jót linkelt!


Persze ez genetikai, de ha nagyon hirtelen őszül meg az ember, rövid idő alatt, akkor gyanakodni kell valamilyen pajzsmirigy vagy más hormonális rendellenességre is

Hiába genetikai az őszülés kezdete, azért nem két hónap alatt őszül meg az ember, hanem mondjuk évek alatt szép lassan. Ha előbb kezdődik akkor előbb leszel teljesen ősz, de nem hirtelen.

2015. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!