Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szép estét! 22 éves vagyok és...

Vivciike kérdése:

Szép estét! 22 éves vagyok és egy éve 1 es típusú cukorbeteg. Munkát szeretnék váltani de az új helyen 3 műszakba kéne dolgoznom. Dolgozhatok éjszaka? Mikor adom az éjszakai inzulint? Mikor eszek meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 14. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. A cukorgondozoba (gondolom jarsz? vagy ahol anno ellattak diabetologiai tanacsokkal) menj el es ott kerdezd meg. Valoszinileg szerencsesebb lenne ha a muszakjaidat ugy osztanak be, hogy legalabb egy heten folyamatosan ugyanolyan muszakba legyel, de hat ez nem kivansagmusor foleg nem probaidon :-(.de hatha normalis lesz a fonokod.

A cukorgondozoban es az orvosoddal azert beszeld meg mert az gond lehet, hogy a jelenlegi inzulinbeallitasod biztos ugy van hogy ejjel alszol azaz nem mozogsz nem hasznalsz fol sok cukrot, ha viszont ejszakas lennel akkor a munka miatt joval tobb cukrot egetsz el (tobb energiara van szukseged...) es igy egyreszt a beallizott inzulin mennyisege is lehet mas masreszt ha megehezel akkor enned kel stb. es nappal meg alszol.

Szoval ez orvosnak valo kerdes, nehogy baj legyen belole!

2015. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szamo77db ***** válasza:
Én 2 éve vagyok 2-es típusú cukorbeteg. Olvasva ezt a kérdést, az jutott eszembe, hogy az az új állás megér-e ekkora zavart az életrendedben? Én ezt az össze-vissza életmódot nem vállalnám a helyedben. Én még a tablettára is nagyon ügyelek, hogy lehetőleg mindig ugyanakkor vegyem be. Ez meg, hogy egyik héten délelőtt dolgozol, másikon délután, aztán éjszaka, úgy felborítja a cukorháztartásod egyensúlyát, mint a pinty! Ennyit nem ér az egész! Tudom én, hogy kell a pénz, de az egészségedről van szó! Gondolj bele, hetente más rendben adod magadnak az inzulint... Hetente változik az életritmusod... Ne menj bele.
2015. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Sajnos a diabetologián nagy segítséget nem kapttam az volt a válasz majd az üzemorvos eldönti és elmondja mit és hogy... Na most ez nem volt nagy segítség erért fordultam hozzátok... Tudom hogy az egészségemről lenne szó de itt nagyon kevés az álláslehetőség és össze jönne egy biztos munkahely ami még jól is fizet...a szakmámba se tudok elhelyezkedni úgyanis cukrász vagyok...szóval ja tanácstalan vagyok.
2015. jan. 15. 04:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!