Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sarokfájdalom, csonthártya...

Blnky kérdése:

Sarokfájdalom, csonthártya gyulladás miatt. Mi rá a megfelelő gyógyír?

Figyelt kérdés

Nem régiben (kb. 3-4 hete)edzésen nagy erejű rúgás érte a sarkam. Azóta voltam orvosnál, ahol csonthártya gyulladást diagnosztizáltak. Pihentetést javasolt a doki, de mivel a sarkam mindennapos terhelésnek van kitéve, nem javul az állapotom. Kenegetem gyulladáscsökkentő krémekkel, jegelem, használok sarokemelőt, de semmi nem segít. Hallottam ún. "lökéshullám terápiáról" az ilyen esetekre, de pontosan nem tudom, hogy ilyet hol lehet igénybe venni.

Mindenféle hasznos tanácsokat megköszönök a gyorsabb gyógyulás érdekében.



2015. jan. 21. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez a megoldás, pihentetni, pihentetni, pihentetni. Ha csak elmész az iskolába vagy a munkahelyre, az még nem akkora terhelés, edzésre meg nyilván nem jársz. Hordjál kényelmes cipőt, ami nem dörzsöli, nem nyomja, valamilyen sportcipőt.
2015. jan. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ruskáné Melinda válasza:
Nekem a lökéshullám nem használt,sem a nem steroid gyulladáscsökkentők.Amitől enyhült a fájdalom:steroid injekció helyileg.Munkámból adódóan pihentetni én sem tudtam.Ami még jó volt: [link]
2015. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mitől lett jobb végül? Nekem gipszet akarnak feltenni.
2022. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kinek mi lett?

Gipszet akar az orvos, de én nem akarom

2023. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkét lábam érintett volt. Tavaly év eleje óta szenvedtem vele.

Minden terápián túl vagyok.

Február végén az ortopéd orvos fekvőgipsz felhelyezését javasolta hogy teljesen tehermentesítsék mindkét lábamat.

4 hete vagyok gipszben. Ráállni nem szabad, fekszem, polcolom.

6 hét után veszik le.

Nem könnyű így de más választásom már nem volt.

2023. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!