Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ihatok-e kakukkfű teát, ha...

Ihatok-e kakukkfű teát, ha autoimmun betegségem van?

Figyelt kérdés
Autoimmun bélbetegségem van, ami váladék felhalmozódással jár. Tudom, a kakukkfű tea inkább légúti betegségekben segít, de talán jót tenne a bélhurut oldásában is. Viszont az immunerősítő hatása miatt nem tudom, hogy javallott-e az esetemben. Mit gondoltok?

2015. jan. 27. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:

IBD-s vagy?

Nem lesz bajod a kakukkfűtől, de a betegségednek sem fog használni. A bélhurutot a kakukkfű nem fogja meggyógyítani, kiegészítő terápiaként használhatod, de ne várj tőle nagy csodát. :)

2015. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Crohn beteg vagyok. Végül nem kísérleteztem a kakukkfű teával, inkább a menta teát vagy gyömbér teát iszogattam helyette. Mondhatnám, hogy az segített, de leginkabb a szénhidrátmentes diéta tett helyre - szerintem. De ez is csak puszta találgatás, nem lehetek biztos benne...
2015. jún. 5. 00:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is crohn beteg vagyok. Mivel fűszerként is fogyasztható a kakukkfű, nem hiszem,hogy problémát okozna a teája. Miért nem próbáltad végül, valami rosszat hallottál róla?
2015. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azert nem, mert a Crohn autoimmun betegseg, a kakukkfu tea pedig erositi az immunrendszert, amire nekunk nagyon nincs szuksegunk (Crohn gyogyszerek majdnem mind immunszupresszansok). A kakukkfuvet fuszerkent batran es szivesen hasznalom, de teakent szerintem erosebb, raadasul en viz helyett iszom, reggel lefozom es egesz nap fogyasztom. Te probaltad mar? Egyebkent a mentatea kifejezetten javallot belhurutra, azert valasztottam azt.
2015. júl. 7. 03:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, azért ez nem így van. Gondolom nem vagy még túl régóta beteg. Mármint valóban nincs szükség immunerősítésre, de ilyen nem is létezik, csak egy jól hangzó marketingfogás. Több orvostól és más forrásból is tudom,hogy az immunrendszer működésébe nem tud beleszólni semmi, sem pozitív irányban, sem negatív irányban. Az immunszupresszánsokon és az isoprinosine-on túl természetes anyagok, pláne egy kakukkfűtea nem erősíti az immunrendszert. Ha így volna, akkor kb. semmit nem ehetnél/ihatnál, még egy limonádét sem, mert abban citrom van és a citrom fokozza az ellenállóképességet. Nem. :) A szervezet, még az autoimmun szervezet sem működik ilyen radikálisan. Remélem, tudtam segíteni.
2015. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sok helyen azt lehet olvasni hogy erős antibakteriális hatása van a kakukkfűnek,például a Wikipédián vagy házipatikán,ha megiszod és a kajával együtt lemegy a belekbe gondolom ott is fog kifejteni antibakteriális hatást,gyulladáscsökkentést fejt ki,tehát a gyulladást valószínű hogy csökkenti,az hogy az íze milyen arról nem tudok véleményt formálni mert még nem kóstoltam,de a fürtös menta teát ittam az enyhén mentás ízű és van antibakteriális hatása,torokgyulladásra nagyon jó,de bélgyulladást is csökkenti.
2023. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A leírások szerint gombaellenes hatása is van a kakukkfűnek.
2023. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én a libapimpó nevű gyógynövényt szoktam használni hasmenésre,bélfekélyre,

3 gramm teafüvet leforrázol 3 deci vízzel,lefedve állni hagyod, 15 perc után leszűröd,lehűtöd hidegvízben,étkezés után megiszod,

reggeli után,ebéd után,vacsora után szoktam inni,

tehát így maximum 3-szor,viszont ha lázad is van irány az orvos,a lázat nekem még egyetlen egyszer sem csillapította,de hasmenésre kiváló.

Crohn betegségre nem tudom hogy jó-e.

2023. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!