Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a hátam, mitől lehet?

Fáj a hátam, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Lassan 10 hónapja szültem kislányomat azelőtt soha de 'azóta minden alvásnál ha hátamra fekszem néhány pillanat és fulladást érzek. Ahogy fel ülök vagy el fordulok már nem érzem. Vajon mitől lehet?

Az én gondolataim:

A túlsúly

A szörnyű kemény girbe-gurba kemény ágy amit most tervezek le cserélni mert ha alszok fel kelek be "szakad is a hátam.

Illetve a szülésnél kaptam epidurális érzéstelenítést és ugye akkor sokat. És mondták a hátamba sokáig kísérhet fájdalommal.


Aki tudna valami okosat várom válaszokat.

Köszönöm előre is.



2015. febr. 6. 06:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A szülés utáni hónapok hátfájása sajnos "normális" dolog három okból is:

* A tejtől megnő a mellek súlya, előretolódik a felsőtested súlypontja, tehát tisztán statikai szempontból egy egészen szokatlan terhelésnek van kitéve a hát és a mellkas izomzata (ez ugye szorosan összefügg).

* Maga a szoptatás is statikailag megterhelő, ha nem sikerül megtalálni egy semleges pozíciót, ami az izmaidat kíméli (nem mindig sikerül).

* Általában az anyukák szokatlan terheket emelgetnek a legrosszabb pozícióban. Egy férfi, aki nagy súlyokat emel, már gyerekkorában megtanulja, hogy mindig guggolásból kell emelni, nem hajolásból, ha nem akarod meghúzni a derekad, de az anyukák mély rácsos ágyakba rakosgatják be a gyereküket meg folyton kiemelik belőle, és nincs meg a választási lehetőségük. Ez bérlet a hátfájáshoz.

Ezek a szokásos okok, amin például masszázzsal lehet segíteni, ebben jó vagyok. :-) De nyilván vannak más módszerek is, torna, tartásjavítás.

A te esetedben ehhez jön az epidurális érzéstelenítés, ezt meg kéne kérdezni az orvosodtól, hogy mit jelent a "sokáig", és mennyi ideig számít normálisnak vagy elfogadhatónak.

A fulladás semmiképpen nem normális velejárója a dolognak, lehet pszichés eredetű vagy szervi is.

Az ágy keménysége önmagában inkább előny, mint hátrány, a görbeség nem. A puha ágytól hamarabb fájna a hátad.

A te esetedben én indokoltnak tartanék orvosi vizsgálatot, főleg a fulladás miatt, és ha jóváhagyja, akkor masszázzsal tudok segíteni a hátfájáson, kereshetsz privátban.


Jobbulást!

Egy gyógymasszőr

2015. febr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) :D Sajnos szoptatni három hetes kora óta nem tudom a picimet. Igen a kemény ágyról én is ezt gondolom de jobb lesz akkor is egy csere mert lejárt az ideje :D És az, hogy hogyan emelgetünk bizony így igaz ahogy le van írva. Valamint igen orvoshoz kell fordulnom. Minden jót kívánok.

A masszázst ki hagyom de köszönöm :D

2015. febr. 6. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!