Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyperces lázmérőt lehetett...

Egyperces lázmérőt lehetett kapni valamikor még a '80-as évek elején. Rendkívül pontos volt, egy perc alatt mért, emlékszem rá mert egy ilyen volt csak eltört. Honnan lehetne szerezni ilyet?

Figyelt kérdés
Olyan volt, mint a hagyományos lázmérők, úgy is működött, csak talán a hossza és vastagsága volt kisebb az átlagosnál, azt, hogy milyen anyag volt benne (higany, vagy olyan anyag, amely hő hatására hasonlóan viselkedett, csak gyorsabban reagált a hőmérsékletváltozásra), nem tudom. Gondolom mióta a hagyományosokat kivonták a forgalomból, még kisebb az esély hogy lehetne szerezni, bár hátha forgalomban vannak még hagyományos lázmérők, amelyekben nem veszélyes anyag van.

2015. febr. 22. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A digitálisak is egy perc alatt mérnek, és pontosak is. De a fülhőmérő azonnal kijelzi a hőmérsékletet, arra várni se kell.
2015. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A digitálisok nagyon megbízhatatlanok ráadásul ha valaki olyan "szerencsés"hogy ritkán beteg, akkor még az elem is kimerül mire használná. :-)
2015. febr. 22. 19:33
 3/6 A kérdező kommentje:
2015. febr. 22. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb. 10 éve vettem egyet a tesztben említett Omron-ból, de elemet még nem kellett cserélnem benne. Persze kipróbáltuk, és a higanyoshoz képest stabilan fél fokkal kevesebbet mutat, de egy háznál úgyis csak tájékoztató jellegű egy lázadat. Igazából csak azért kell, hogy tudjuk használt-e a csillapító - csökken a hőmérséklet, vagy emelkedik tovább...
2015. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerencséd volt vele akkor biztosan. :-)

A teszt amit bleinkeltem is azért rámutat dolgokra...

Persze azt tudom hogy pl. vérnyomásmérőből is az a legjobb márka (állítólag) amit írtál.

2015. febr. 22. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Higanyosat már nem forgalmaznak, de higanymentes folyadékos lázmérők vannak:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Valószínűleg nagyobb gyógyszertárakban is kapsz.

2015. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!