Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ópiát és az opioid kifejezé...

Az ópiát és az opioid kifejezések között mi a különbség? És mindkettőt ki lehet mutatni vizeletből vagy vérből?

Figyelt kérdés

Eddig csal annyi tapasztalatom van, hogy pl a tramadolt nem mutatja ki a vizelet-drogteszt, na de jó lenne ezt kicsit részletesebben tudni.


Hátha valaki otthon van ebben ... köszi előre is.



2015. márc. 3. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

"Opioidnak nevezik mindazokat a természetes, félszintetikus és szintetikus vegyületeket, amelyek a morfinhoz hasonlóan a szervezet opioid receptorain hatnak és hatásuk a kompetitív antagonista naloxonnal (Narcanti) felfüggeszthető.


A fentiektől eltérően ópiátoknak nevezik a természetes morfin-származékokat, és ópiumnak a mákból (Papaver somniferum) kivont természetes alkaloidok keverékét (amely tartalmaz morfint, kodeint, tebaint és narkotint)."


( [link]

2015. márc. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nagyon gyorsan lebomlanak.

Ezért is lövik magukat annyira sokszor a herkások.

Ezért lehetett negatív a teszt.


Amúgy ez valami vacak 2-3 ezer ft-os otthoni teszt? Mert az semmire sem jó!!

2015. márc. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem nem, a teljesen hivatalos kórházi drogteszt nem mutatja ki a tramadolt.


Oké, nem is számít kábszernek, tudom, na de mégis opiod-származék, nem? és amúgy ha jól tudom, aznap is vett be az illető, amikor csinálták a drogtesztet, azaz tuti biztos nem mutatja ki. Hát hogy mennyire gagyi, én azt nem tudom, de elvileg ez a hivatalos tesztjük...

2015. márc. 6. 11:09
 4/4 A kérdező kommentje:
elsőnek pedig: na oké, de és akkor mi a helyzet a kevert agonista/antagonista szerekkel? azokat vajon kimutatja?
2015. márc. 6. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!