Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha melegem van, nagyon izzad...

Ha melegem van, nagyon izzad a mellkasom és a hátam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
most hogy megint jön a meleg megint előjön az a problémám hogy ha egy kicsit is melegem van, vagy kicsit is mozgok, a mellkasom és a hátam nagyon megizzad. nincsen semmi szaga, nem az a probléma, egyszerüen nagy mennyiségü a "folyadék" és meglátszik a felsömön, már 20 éves vagyok szóval arra sem foghatnom hogy pubertás miatt, és majd elmulik. nem vagyok tulsulyos sem, egészségesen is étkezem. ötlet?

#meleg #izzadás #veriték
2015. márc. 9. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
azért kommentelek mert érdekel a válasz :D
2015. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek ,akik jobban izzadnak ,mint mások. Zsírosabb a bőrük mint másoknak. Főleg hidegben. Ez ellen nem tudsz mit tenni.


Fokozott verejtékezés előfordulhat alkoholfogyasztás, erős cigarettázás, vagy valamilyen gyógyszerfogyasztás miatt is. A pszichés problémák, a szorongás is kivált ilyeneket. De még hormonális rendszer is okozhatja ,pl a pajzsmirigy hormon túltermelődése. Meg alacsony vércukor szintnél is ki alakulhat ilyen(cukorbeteg). De egyébként meg elmúlhat ,mert azért a hormonális rendszer kb 23-25 éves korra stabilizálódik. Persze ez is egyén függő. De ha nagyon zavar ,akkor próbálj meg egy orvost keresni ,hátha valami ilyesmi gondod van.

2015. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak az a helyzet hogy se alkoholt nem fogyasztok, nem is dohányzom, nem is idegeskedem, semmi lelki testi problémám nincs, egyszerüen sokat izzadok, ha lemegyek konditerembe is, az tuti hogy az egész hátam és mellkasomon besötétedik a felső, de ott még nem is zavar, mert azért megy az ember, de hétköznapi életben elég nehéz együtt élni vele
2015. márc. 9. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Kövérséget kihagytam , de azt mondtad ,hogy nem vagy túlsúlyos. Hormonális rendszerrel nincsen gáz? Ezeket ki kéne vizsgálni ,ha nagyon zavar ,mert magadtól nem fogod tudni megállapítani ,hogy mi okozza.
2015. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van pedig elmúltam harminc és a felsorolt tényezők közül egyik sincs meg. Egyszerűen 18 fok fölött már izzadni kezd a mellkasom, hátam. Solutio antisudoricával szoktam bekenni, az egy kicsit segít. Meg nem veszek fel egyszínű felsőt soha, hogy ne látsszon a folt. (Atlétán is átüt, az nem vált be.) Szerintem vannak ilyen emberek, mint ahogy van, aki élvezi a 30 fokot, van, aki szédül tőle.
2015. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!