Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Önként tépkedem a hajam, mit...

Önként tépkedem a hajam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én nem azért tépkedem mert zavar hogy töredezett a hajvégem, hanem mert egyszerűen úgy érzem hogy kell. Mit tegyek ellene? Tudtok valamit?

2015. márc. 14. 17:16
 1/2 manó1235 ***** válasza:

A kényszeres hajtépkedés tünetei:

rendszeres szőrtépkedés (haj, szemöldök, szempilla vagy más testszőrzet)

a szőrszálak kihúzása után megkönnyebbülést érez a beteg

foltos, kopasz területek a fejbőrön vagy a test más területein

ritka vagy hiányzó szempillák vagy szemöldök

játék a kihúzott hajjal

a legtöbb kényszeres hajtépkedésben szenvedő ember egyedül van, amikor kihúzza a haját, és általában megpróbálják elrejteni ezt mások elől.

A kényszeres hajtépkedés okai és következményei

A kényszeres hajtépkedést genetikai és környezeti tényezők egyaránt kiválthatják. Az agyban megtalálható szerotonin és dopamin mennyiségének eltérése is szerepet játszhat a kényszeres hajtépkedés kialakulásában.

Sokan szégyent éreznek, alacsony az önértékelésük, depresszívek és szorongóak lesznek állapotuk miatt. A hajvesztés miatti kínos érzés oda vezethet, hogy elkerülik az úszást, a hajvágást vagy szeles időjárás esetén egyáltalán nem mennek ki a szabadba. A kényszeres hajtépkedő viselhet parókát, vagy olyan frizurát, amellyel el tudja rejteni a kopasz foltokat. Egyesek tartózkodnak az intimitástól, mert attól tartanak, hogy fény derül a problémájukra.

Az állandó hajtépkedés horzsolások és egyéb károkat okozhat a bőrön, beleértve különböző fertőzéseket is.

A kényszeres hajtépkedés kezelése

Miért fontos a D-vitamin?

Tudjon meg mindent erről a fontos vitaminról: miért, mennyit, hogyan?

▲hirdetés

Egyfajta pszichoterápia hatékonynak tűnik a kényszeres hajtépkedés kezelésében. Ennek során a beteg megtanulja felismerni azokat a helyzeteket, amikor a tépkedéshez fordulna, és helyettesíti más viselkedéssel ahelyett, hogy kihúzná a haját. Például ökölbe szorítja a kezét, vagy a haj helyett a fülét érinti meg. Egy másik kezelési lehetőségként a kezelőorvos javasolhatja antidepresszánsok szedését is.

2015. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tabletták és a pszichiáter nem ér semmit . Nincs összefüggés a dopamin szint és a búskomor hangulat vagy bármilyen zavar között .
2015. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!